Botníky ako neoddeliteľná súčasť predsiení

botníky

Dizajnové botníky pre oživenie interiéru

Jeden alebo dva botníky?

Botníky by mali byť samozrejmou súčasťou predsiene v každom dome či byte. Dokonca, častokrát prevláda aj názor, že botníky by v každej domácnosti mali byť hneď dva. Totižto, topánky si tiež vyberáme a striedame v závislosti od sezóny či ročného obdobia a tak napr. zimné čižmy či jesenné poltopánky môžu ostať počas leta pokojne odložené v jednom botníku, ktorý môže byť umiestnený aj na nejakom menej viditeľnom mieste v interiéri. Druhý botník by mal potom slúžiť ako ten, ktorý je po ruke hneď, keď sa chystáte von alebo sa práve vrátite domov. Takisto by mal slúžiť aj návšteve, ktorá ku vám príde, aby si kam mala odložiť svoje topánky.

Zistite, aký veľký botník potrebujete!

Prvým dôležitým faktorom, podľa čoho si botníky vyberať je samozrejme ich veľkosť. Na jednej strane musíte zvážiť veľkosť priestorov, ktoré máte k dispozícii pre umiestnenie botníka, na strane druhej je dobré prizerať aj na to, koľko členov má vaša domácnosť a aké množstvo topánok potrebujete uskladniť v priebehu roka. Niekomu totižto stačí jeden pár topánok na jedno ročné obdobie, iní (najmä ženy) sa v kupovaní topánok priam až vyžívajú a tak sa ich zbierka ráta až na desiatky.

Napr. pokiaľ máte veľké množstvo zimných topánok a na leto len zopár žabiek a sandálov, môžete to vyriešiť tak, že si kúpite jeden priestranný botník na zimu a na leto len botník menších rozmerov. Poprípade, ak vám to bude stačiť, tak si zaobstarajte len nejaký väčší prútený košík či krabicu, kde budete môcť naskladať svoje topánky na letnú sezónu.

botníky

Drevené botníky vám zaručia kvalitu

Kvalitu zaručí drevo, moderný interiér zasa farebný plast

Druhá vec, od ktorej určite záleží to, aké botníky si vyberiete je ich vzhľad a s ním spojená aj kvalita. Medzi najkvalitnejšie určite patria botníky vyrobené z masívneho dreva, avšak pokiaľ ide o aktuálne trendy, tak v popredí stoja botníky na topánky s rôznymi farebnými plastovými aplikáciami, ktoré zaručene oživia váš interiér. A tak zostáva len a len na vašom zvážení, aký faktor je pre vás najdôležitejší – či veľkosť, cena alebo prevedenie.

Pridaj komentár