Barový pult do modernej kuchyne

Barový pult do kuchyne

Hovorí sa, že kuchyňa je novodobá obývačka. A nie je sa čo čudovať. Je to najviac využívaná miestnosť tak v byte jednotlivcov, ako aj v dome pre celú rodinu. A k tomu je prispôsobený aj nábytok a zariadenie v kuchyni. Namiesto len klasického kútiku na prípravu jedál, sporáku, chladničky a jedálenského stola, máme tiež v kuchyni barový pult, televízor či rádio, malý regál na odkladanie kníh a časopisov, či dokonca sedačku a kreslo.

barový pult do kuchyne

Moderné stolovanie

Kuchyňa – srdce domova

V kuchyni jeme, varíme, pracujeme, zabávame sa, posedíme s priateľmi, deti si robia úlohy alebo kreatívne práce či hrajú spoločenské hry. V kuchyni surfujeme na internete a nakupujeme si nové oblečenie, topánky, či doplnky do domácnosti. V kuchyni si plánujeme dovolenky, oslavujeme sviatky a diskutujeme o správach… Je to proste nová spoločenská miestnosť pre celú rodinu.

Užitočný a praktický barový pult do kuchyne

Veľmi praktickou súčasťou takýchto kuchýň je barový pult v kuchyni. Barový pult do kuchyne sa častokrát využíva aj ako miesto pre stolovanie v malometrážnych bytoch alebo garsonkách, kde sa klasický jedálenský stôl nezmestí. Barový pult v kuchyni poslúži tiež ako skvelé extra miesto pri príprave jedál alebo na ňom pekne vynikne váza s kvetmi či misa s ovocím, prípadne sezónne kuchynské dekorácie. Okrem tohto všetkého plní barový pult v kuchyni aj funkciu skutočného barového pultu, keď hostíte priateľov pri pohári vínka a pod.

barový pult do kuchyne

Barový pult do kuchyne pre posedenie v malej kuchyni

Barový pult do kuchyne môže byť súčasťou kuchynského drezu/dosky alebo súčasťou ostrovčeka vo väčších priestranných kuchyniach. K barovému pultu sa používajú samozrejme barové stoličky a tento dizajn nie je vhodný do interiérov kuchýň vo vidieckom štýle. Veľmi dobre naopak vyniknú v moderných bytoch a domoch, taktiež v retro štýle (napr. na spôsob amerického milkshake baru z 50-tych rokov).

Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu kuchyne a barový pult sa vám zdá ako dobrý nápad, no nie ste si istí rozložením a usporiadaním ostatného nábytku v kuchyni, alebo sa neviete rozhodnúť pre správnu farebnú kombináciu, na internete nájdete množstvo rôznych obrázkov, nápadov a tipov pre dokonalú kuchyňu.

Pridaj komentár