Airsoft a airsoftové zbrane – s ktorou zbraňou začať?

airsoft

Airsoft simuluje skutočné bojové situácie, čo znamená že je to viac ako o bezhlavom strieľaní

Airsoft je už niekoľko rokov veľmi populárnou adrenalínovou hrou v teréne, tímovou hrou, ktorá napodobňuje bojové situácie, takže sa dá povedať, že ide v podstate o vojenskú a športovú disciplínu zároveň. Pri airsofte sa používajú špeciálne airsoftové zbrane, ktoré sú takmer nerozoznateľné od klasických zbraní, ide však len o kvalitné repliky skutočných strelných zbraní, do ktorých sa nepoužíva bežná munícia a ani náboje s farbou ako pri paitballe, ale len 6 mm plastové Airsoft BB guličky. Okrem špeciálnych zbraní sa pri hre s obľubou používa aj vojenské oblečenie, ako sú napr. maskáče a tiež ochranné bezpečnostné prostriedky, napr. maska na tvár.

Najčastejšie používané zbrane pri airsofte

Pre airsoft sú nevyhnutnosťou práve zbrane, verné kópie skutočných zbraní, ktoré airsoftu dávajú tú správnu bojovú atmosféru a aj istý adrenalín, pretože bez týchto zbraní by hra stratila svoj význam a nemohla by v podstate ani prebiehať. Airsofové zbrane sa, okrem toho, že sú tiež dlhé a krátke, delia do troch základných kategórií a to na manuálne, plynové a elektrické – automatické airsoftové zbrane. Tie úplne najdostupnejšie, základné a zároveň cenovo prijateľné sú manuálne airsoft zbrane, s ktorými väčšina milovníkov tejto vojenskej hry začína. Manuálne zbrane sú jednoduché a nenáročné, majú však relatívne menšiu precíznosť, razanciu a dostrel a je ich tiež potrebné pred každým výstrelom manuálne natiahnuť.

airsoft

Výber airsoftových zbraní je naozaj veľký, ale začať by ste mali od základov

Plynovky a elektrické zbrane na airsoft

Airsoft už na trocha vyššej úrovni vám zabezpečia plynové zbrane (plynovky) a tiež elektrické airsoftové zbrane, treba tu však počítať už aj s trocha väčšou investíciou. Plynové zbrane sú poháňané stlačeným plynom a delia sa na blowbackové  (systém, ktorý zabezpečuje automatické nabíjanie a spätný chod zbrane) a jednoduchšie neblowbackové. Elektrické zbrane sú zväčša poháňané vstavaným akumulátorom alebo elektromotorom a vybavené zasobníkmi až do tisíc kusov streliva a s dostrelom aj cez 50 m.

Pridaj komentár