Lodičky pre dokonale ženskú siluetu aj bez bolesti

Nič tak nepristane ženským nohám, ako práve obuv na vysokom podpätku. A pod slovom „vysoký“ si naozaj netreba okamžite predstavovať 15 cm dlhé opätky, na ktorých sa ledva dokážete udržať. Nič sa nemá preháňať a platí to aj v prípade dámskych opätkov. Tie vôbec nemusia byť nepohodlné a extrémne vysoké, aby dokázali vyčarovať dokonale krásnu ženskú siluetu. Postačí aj celkom priemerná výška podpätku okolo 5 až 7 cm (odborníci ako optimálnu výšku dokonca uvádzajú len 3 až 4 cm). Lodičky s takouto výškou opätku dokáže zvládnuť takmer každá žena. Dôležité však je nenosiť ich celý deň, ale snažiť sa obuv striedať. Napr. sa po príchode do zamestnania prezuť do niečoho pohodlnejšieho, ale stále dostatočne elegantného. Môžu to byť lodičky na hrubšom podpätku s výškou do 3 cm alebo balerínky. V prípade, že vás čaká dôležité obchodné stretnutie, porada či rokovanie, opäť vhupnete do svojich luxusných vysokých lodičiek.

Lodičky

Ideálne na večierok.

Vysoké podpätky, to nie sú iba lodičky…

Vysoké podpätky, to nie sú iba klasické lodičky, ale aj sandále, čižmy či dokonca tenisky s vyvýšeným klinovým opätkom, ktoré boli nedávno v móde. Takže môžeme povedať, že obuvi s vyšším podpätkom sa nevyhneme po celý rok, najmä ak chceme byť sexi a štýlovo oblečené na rande či nejakú spoločenskú udalosť, večierok a podobne, kde sú lodičky či sandáliky na vyššom podpätku priam nevyhnutnosťou. Ako si teda čo najlepšie poradiť s nosením takejto obuvi?

Lodičky

Sú podpätky, ktoré naozaj nie sú pre každého.

Triky ako najlepšie zvládnuť lodičky a inú opätkovú obuv

Existuje niekoľko účinných tipov, ako zvládať nosenie lodičiek a inej opätkovej obuvi s úsmevom na perách. Spomínali sme už striedanie obuvi aj optimálnu výšku opätku. Ak však nič z toho nefunguje alebo neprichádza do úvahy, vyskúšajte ešte gélové výstelky a vložky do topánok. Tie zmierňujú tlak na chodidlo a otrasy, ktoré musia nohy znášať pri chôdzi. Zmestia sa do každej kabelky, takže ich môžete mať vždy po ruke. Ak ste to už predsa len prehnali a nohy neznesiteľne bolia, veľmi účinné sú masáže chodidiel a rôzne cviky či kúpeľ a tiež chodenie na boso po kamienkoch a tráve.

Pridaj komentár