Ako vhodne zvoliť interiérové farby do domácnosti

Vybrať správne interiérové farby nemusí byť až také ľahké ako zdá. Farby totiž rôzne pôsobia na psychiku človeka, preto je v prvom rade dôležité o nich niečo vedieť a až potom vyberať z profesionálnych farieb – napr. San Marco. Interiérové farby vyberáme podľa nášho vkusu, no aj podľa jednotlivých miestností a aktivít, ktoré v nich vykonávame. V nasledujúcich riadkoch vám teda skúsim dať niekoľko rád, ako na to.

Obývačka

Obývačka je miestnosťou, v ktorej trávime veľa voľného času. Či už pri sledovaní televízora, pri posedení s rodinou alebo priateľmi a pod. Treba ju preto vymaľovať tak, aby pôsobila útulne. Do menších obývačiek je lepšie použiť svetlé odtiene, ktoré priestor opticky zväčšia, do veľkých možno naopak voliť i odvážnejšie, tmavšie farby. Ak má obývačka veľké okná a vniká do nej dostatok svetla, mali by sme sa vyhnúť žltej a oranžovej a použiť radšej svetlozelenú farbu, ktorá je dobrým duševným stimulantom. Farby stien však treba prispôsobiť aj nábytku (napr. sedacej súprave, obývacej stene), ktorý v izbe dominuje. K tmavému nábytku je dobré voliť svetlé odtiene, k bielemu i odvážnejšie, tmavšie, ktoré stačí naniesť na jednu stenu, no a k nábytku neutrálnych farieb (béžová) sa pre jeho vyniknutie najlepšie hodí farba biela.

interiérové farby

Pri bledšom nábytku môžete v obývačke zvoliť aj odvážnejšie tmavšie interiérové farby

Kuchyňa

Ďalšou miestnosťou, v ktorej poniektorí trávime dosť veľa času, je kuchyňa. Pri výbere interiérových farieb do tejto miestnosti môžeme byť aj odvážnejší a použiť výrazné, svieže farby, napr. zelenú, fialovú, žltú alebo aj červenú. Netreba to s nimi však preháňať a pre lepší dojem sa tieto farby môžu skombinovať s bielou. Aby nám lepšie trávilo, je dobré použiť oranžovú alebo žltú, naopak, chuť do jedla tlmí farba modrá.

interiérové farby

V kuchyni môžete voliť pokojne aj veselšie a živšie interiérové farby

Interiérové farby v spálni

Čo sa týka spálne, tam by sme mali použiť interiérové farby, ktoré upokojujú telo i ducha. Je to totiž miestnosť, v ktorej si potrebujeme oddýchnuť. Vhodnými farbami sú napr. modrá alebo zelená, no do obľuby sa dostala aj prírodná hnedá. Netreba jej však použiť príliš veľa, preto je vhodné ju skombinovať napr. s bielou. Pre tých, ktorým sa ráno nechce vstávať je vhodná žltá alebo oranžová, pre okorenenie sexuálneho života zase červená. Všetky interiérové farby ale treba používať s mierou, najmä ak sú výrazné a dokombinovať ich s nejakou jemnejšou farbou.

interiérové farby

Ak chcete okoreniť svoj sexuálny život, použite v spálni červené interiérové farby

Pridaj komentár