Dovolenka Grécko – ostrov Santorini určite musíte navštíviť!

Dovolenka Grécko | Ostrov Santorini

dovolenka Grécko

Očarujúca dovolenka Grécko na ostrove Santorini

Dovolenka Grécko je lákavou alternatívou pre množstvo Slovákov, ktorí hľadajú vysnívanú letnú oddychovú dovolenku na pláži a pri mori. Najčastejšie pritom mierime do osvedčených turistických destinácií, akými sú ostrovy Kos, Korfu či Kréta. Čo takto však dať si dovolenku v Grécku trocha netradičnejšie, mimo hlavnej dovolenkovej sezóny a na ostrove, ktorý sa nenachádza v katalógoch všetkých cestovných kancelárií? Ak vás táto predstava láka, čítajte ďalej o tom, ako si skutočne užiť dovolenku na gréckom ostrove Santorini.

Zabudnite na hlavnú letnú dovolenkovú sezónu!

V prvom rade, ak chcete, aby vaša dovolenka Grécko bola naozaj dokonalá, určite sa sem vyberte mimo hlavnej dovolenkovej sezóny. Nie len že tak ušetríte celkom dosť peňazí, ktoré môžete využiť radšej na zážitky, ktoré vám ostrov Santorini ponúka, ale tiež si ju budete môcť užiť naplno, bez prítomnosti množstva iných turistov. Nedajte sa odradiť ani tým, že veľa hotelov bude mimo sezóny zatvorených, pokojne sa ubytujte aj na priváte u domácich, vašu dovolenku to môže neskutočne obohatiť.

Dovolenka Grécko na štyroch kolesách trocha inak

Druhá vec, ktorá vám zaručí, že vaša dovolenka Grécko na ostrove Santorini bude nezabudnuteľná, je to, ak si namiesto auta zapožičiate na ostrove štvorkolky. Naozaj, žiadne auto či autobus vám neponúknu taký dokonalý výhľad a pocit slobody, ako práve jazda na štvorkolke. Navyše, dostanete sa tak aj na celkom odľahlé a neprístupné čarovné zákutia ostrova. A prečo si vlastne požičiavať štvorkolku? Nuž, preto, že ostrov Santorini ponúka jednu skvelú možnosť – vďaka jeho rozlohe ho v priebehu niekoľkých dní môžete prebádať doslova celý.

dovolenka Grécko

Dovolenka Grécko – známych 587 schodov v meste Fira

Pláže alebo hlavné mesto?

Na štvorkolkách sa potom môžete vybrať na juh ostrova – smerom k miestu, ktoré je teraz už len kráterom niekdajšej sopky. Na juhu objavíte to, čím je dovolenka Grécko na ostrove Santorini charakteristická – pláže posiate čiernym pieskom. Odporúčam najmä návštevu pláže Messa Pigadia – nie len preto, že je očarujúca, ale aj pre to, že k nej vedie úžasná cesta, vďaka ktorej si jazdu na štvorkolke užijete do sýtosti.

Ak zatúžite po troške turistickej komercie, môžete zasa zamieriť opačným smerom, smerom k hlavnému mestu Fira. Tu totižto objavíte turisticky známu cestičku k prístavu, ktorá je tvorená 587 schodmi. Kto po nich neprešiel, akoby ani nevedel, čo je to dovolenka Grécko. Ak by ste si ich však netrúfali zdolať peši, nájdete tu aj pomocníkov – somárov, na ktorých chrbte to už určite zvládnete…

Pridaj komentár