Helma na skúter pre jazdcov

Ako sa vyberá správna helma na skúter?

Vodiči skútrov sú zo zákona povinní nosiť počas účasti na premávke prilby na skútre. Pokiaľ medzi nich patríte, máte možnosť si vybrať z množstva prevedení, ktoré budú spĺňať všetky vaše potreby.

Plná prilba na skúter s tvárovým štítom a ochranou na bradu

Ak si môžete dovoliť len jednu helmu a skúter využívate hlavne na dochádzanie do práce alebo iné pochôdzky, plná prilba s tvárovým štítom je skvelá voľba. Medzi výhody tohto prevedenia patrí, že takáto prilba má najvyššiu úroveň ochrany. Tvárový štít vás chráni pred poveternostnými vplyvmi a hmyzom bez nutnosti dodatočných ochranných okuliarov. Medzi nevýhody patrí, že takáto prilba môže byť ťažšia, tým aj menej pohodlnejšia. Obmedzovať môže aj vašu schopnosť počúvania a zväčša v nej býva teplo.

Plná prilba s tvárovým štítom, bez ochrany brady

Táto helma na skúter je dobrou voľbou, pokiaľ chcete zároveň ochranu plnej prilby a viete obetovať ochranu čeľuste a brady. Výhodu vám poskytne v oblasti pohodlia, schopnosť počúvania je výrazne lepšie, rovnako ako schopnosť hovorenia a komunikácie. Medzi nevýhody patrí práve možnosť ohrozenia čeľuste pri prípadnej kolízií.

Prilby na skúter

Dizajnová prilba na skúter – Foxracing.sk

Plná prilba bez tvárového štítu a ochrany brady

Dobrá voľba pre všetkých, ktorí chcú stále plnú prilbu ale chcú podľa okolností mať možnosť nosiť slnečné okuliare, ochranné okuliare alebo iné voliteľné typy okuliarov. Táto helma na skúter vám poskytuje dobrý kompromis medzi bezpečnosťou a pohodlím. Bude sa vám s ňou ľahko hovoriť a budete si môcť zachovať chladnú hlavu. Medzi nevýhody patrí, že vždy musíte pamätať aj na dodatočnú ochranu očí a teda musíte stále pri sebe nosiť niekoľko typov okuliarov pre prípad, že sa nečakane zmení počasie.

Polovičné helmy na skútre

Tieto helmy sú vhodné na pekné slnečné dni a ako doplnok ku klasickým plným helmám. Medzi výhody tejto lemy patrí nízka hmotnosť a to, že neobmedzuje schopnosti sluchu. Medzi nevýhody radíme nižšiu úroveň ochrany a to najmä v oblasti dolnej lebky.

Pridaj komentár