Ako si vybrať vhodné rukavice na cvičenie

Neoddeliteľnou súčasťou dobrého pravidelného tréningu v posilňovni sú okrem kvalitnej športovej obuvi a oblečenia, aj rukavice na cvičenie, ktorých hlavnou úlohu je chrániť naše  dlane pred vznikom mozoľov a stvrdnutej kože, spríjemňujú a upevňujú úchop činky alebo hrazdy.

Ako si ich teda vybrať?

Výber rukavíc na cvičenie v skutočnosti nie je až natoľko náročný. Mal by nás zaujímať hlavne materiál, z ktorého sú rukavice vyrobené, ich typ a samozrejme veľkosť. Pri výbere materiálu rukavíc je potrebné brať ohľad na prevládajúci vykonávaný typ cvičenia. Priedušnejšie rukavice chránia pred hromadením potu, a tiež pred teplom. Z hygienických dôvodov sa odporúčajú typy rukavíc, ktoré je možné prať. Vybrať si správnu veľkosť rukavíc je veľmi dôležité. Rukavice na cvičenie musia dobre sedieť, aby vám tréning uľahčili. Pri výbere veľkosti je potrebné myslieť na to, aby vám na rukách neviseli, avšak nemali by byť ani príliš tesné.

rukavice na cvičenie

Hlavne, aby dobre sedeli

Kožené alebo neoprénové rukavice na cvičenie?

Rukavice vyrobené z kože vydržia dlhšie a sú menej náchylné na opotrebovanie. Hodia sa aj pre tých, ktorí majú v tréningovom pláne zdvíhanie väčších váh, pretože takéto rukavice sú pevnejšie a chránia pred trením a vznikom pľuzgierov. O niečo pohodlnejšie sú neoprénové rukavice, ktoré sú navrhnuté pre prácu s menšími váhami v posilňovni, sú priedušnejšie a dobre odvádzajú vlhkosť. Kožené rukavice s nylonovou podložkou sú trvanlivejšie, ponúkajú väčšiu voľnosť pohybu a sú vynikajúco priedušné. Existujú aj rukavice na cvičenie, ktoré majú na dlani gumovú podložku, ktorá pomáha proti kĺzaniu závažia a pohybovaniu rúk po tyči.

Rukavice na cvičenie pre ženskú ruku

rukavice na cvičenie

Ženské a mužské rukavice nie sú príliš odlišné

Jediný rozdiel medzi ženskými a mužskými rukavicami je, tak ako aj pri oblečení, vo veľkosti. Rukavice na cvičenie  pre ženy sú menšie a šité tak, aby presne sadli na ženskú ruku, a zároveň nebránili pohybu. Čo sa týka rôznych dizajnových prevedení, najširší výber poskytujú práve ženské fitness rukavice na cvičenie.

Pridaj komentár