Poschodové postele do detskej izby

Patríte k rodičom, ktorí ako malé deti neustále snívali o vlastnej poschodovej posteli? Dumáte a zvažujete všetky pre a proti, keď dôjde na kúpenie jednej pre vaše ratolesti? My vám v tomto článku pomôžeme s rozhodovaním a poradíme s výberom. Ak kupujete taký masívny nábytok, akým sú poschodové postele pre deti, je dobre si prečítať ich zopár výhod a možno aj nevýhod.

Nižšia výška postele eliminuje možnosť zranenia na minimum

Poschodové postele a ich 3 výhody

Vybrali sme pre vás 3 najväčšie výhody z nášho pohľadu, keď príde na rozhodovanie o poschodovej posteli pre vaše detičky.

Viac priestoru

Pokiaľ máte alebo sa chystáte mať dve ratolesti obývajúce jednu a tú istú izbu, poschodové postele vám zaručene poskytnú miesto navyše. Namiesto dvoch postelí zaberajúcich príliš veľa miesta budete mať otvorený (ušetrený) priestor v detskej izbe. Takto vaším deťom pribudne omnoho viac voľného priestoru na hranie, čo „ony“ určite ocenia.

Už žiadne hádky kvôli svetlu

V prípade, že máte doma malého spachtoša, ktorému prekáža svetlo, zatiaľ čo druhý ostáva rád hore aj po večierke, poschodová posteľ našla riešenie. Stačí, ak si zaobstaráte kovové klipy, na ktoré pripevníte malé nástenné lampičky. Následne ich je treba iba umiestniť nad jednotlivé postieľky a voilà, všetci sú okamžite spokojní.

Bunker za minútu

Každé dieťa chce občas „bývať“ v super bunkri, no so stoličkami a večným napravovaním deky je to proste príliš otravné. Detské poschodové postele si vďaka svojej stavbe priam vyžadujú byť takým bunkrom. Veď napokon, stačí skrz iba prehodiť deku a o ´cool´ dobrodružstvo v úkryte je postarané.

Takto šikovné sa dá spraviť poschodová postel pre novorodencov

…nevýhody poschodových postelí alias naše večné obavy

Ku každej posteli so schodíkmi samozrejme patria aj večné obavy z prvého, druhého a vlastne každého pádu našich malých drobcov. Každodenné napomínanie a zákazy skokanských súťaží z hornej postele bude už neodmysliteľnou súčasťou.

Návleky na matracoch a ich výmena je bohužiaľ o čosi náročnejšia, než pri obyčajnej jednoposchodovej posteli. Táto menej príjemná aktivita sa vzťahuje len na rodičov, ktorí sa hore dostanú už s o niečo väčšími ťažkosťami. V tomto prípade môže sobotná výmena bielizne liezť poriadne na nervy. No nehádžte flintu do žita! Dva-tri víkendy praxe a pôjde vám určite to ako po masle.

Pridaj komentár