Ako nakupovať puškohľady?

Výber rozsahu strelnej zbrane a puškohľadu závisí len od vašich vlastných potrieb a využitia. Či už ste lovec alebo cieľový strieľač, existujú stovky ak nie tisíce rôznych plynových zbraní, z ktorých si môžete vyberať.

Na začiatok

Predovšetkým zvážte hlavný dôvod, na čo potrebujete plynovú zbraň s puškohľadom. Strieľate do terčov rekreačne, lovíte, alebo jednoducho chcete vlastniť zbraň pre sebaobranu? Čiže najdôležitejšie je stanoviť si vzdialenosť, do ktorej budete strieľať.

Ku každej zbrani ktorá sa bude používať na väčšiu vzdialenosť je puškohlad základ

Premyslite si, aké veľké priblíženie v skutočnosti potrebujete. Pri predaji si môžete všimnúť dve čísla, pr. 3-9×40. Puškohľady sa dodávajú s rozsahom zväčšení v závislosti od priblíženia. Číslo pred „x“ predstavuje o koľko väčší bude cieľ oproti pohľadu voľným okom. Čiže „3x“ bude znamenať, že objekt sa v puškohľade bude javiť 3 x väčší než voľným okom.

Zvoľte si pevný puškohľad pre efektívnosť nákladov, a variabilitu pre väčší rozsah. Variabilný je taký, ktorý môžete upraviť, pr. ako vyššie uvedený 3-9x môžete nastaviť na priblíženie kdekoľvek medzi 3 až 9 násobkom svojej normálnej veľkosti.

Ďalšie parametre pre puškohľady

Zvážte aj prostredie, v ktorom budete strieľať a zistite aký je váš priestorový dosah. Puškohľady vyberajte tiež odolné voči hmle, v opačnom prípade môže váš rozsah byť dosť obmedzený. Aj keď dnes je to už všeobecne štandardné, nie všetky puškohľady sú navrhnuté tak, aby sa držali aj v extrémnych teplotách, vlhkosti a sparne.

S takýmto puškohľadom poľahky zamierite až na 548 metrovú vzdialenosť

Prečítajte si aký je priemer objektívu (OLD – Objective Lens Diameter), aby ste vedeli určiť, koľko svetla objektív prijme. Číslo po veľkosti zoomu určuje zvyčajne priemer objektívu alebo veľkosť skla na danom puškohľade a to určuje priemer hlavnej trubice (telo puškohľadu).

Vyberte si vyššiu očnú oporu medzi kvalitnými puškohľadmi. Očná opora určuje, ako ďaleko od puškohľadu môže byť vaša hlava, aby ste videli všetko, čo máte. Čím vyššie je spätný ráz na vašej zbrani, tým viac je užitočná vyššia očná opora. Mali by ste tiež vedieť , že parallax korektor je funkcia určená na pridanie konzistencie a pravidelnosti vašich záberov.

Pridaj komentár