Aby kabelky dokonale sadli…

Kabelky a topánky naše milované

Vo všeobecnosti platí, že ženy najradšej zo všetkého nakupujú kabelky a topánky. Keď som túto tému preberala s kamarátkami, prišli sme na to, prečo je to tak. Pri kabelkách ani topánkach totižto nemusíme pozerať na to, či sme cez Vianoce pribrali ďalšie dve kilá alebo nie. Jednoducho ich výber nijak nezáleží od našej telesnej hmotnosti, ani sa v priebehu času nijak nemení. Avšak aj tu sa skrýva menší háčik, na ktorý občas ženy zabúdajú – hoci číslovanie to neprezradí, oba tieto kúsky treba vyberať s ohľadom na našu postavu. Ako to je v prípade kabelky? Prečítajte si nižšie!

Prečo je správny výber kabelky dôležitý?

Kabelky (okrem toho, že sú našim skvelým praktickým spoločníkom) majú jednu úžasnú schopnosť – dokážu zvýrazniť to, čo je na nás krásne a zakryť to, čo má nejaké nedokonalosti, ale pozor, platí to aj naopak! Ak si teda kabelku nevyberiete správne, môže sa stať, že upozorní na niečo, čo nechcete, či už ide o širšie boky, väčšie ramená alebo plnšie bruško. Kabelku si teda vyberajte podľa typu svojej postavy:

kabelky

Kabelky s dlhými ramienkami upriamia pozornosť na dolnú časť vášho tela.

Kabelky s dlhými ramienkami…

Chcete odpútať pozornosť od hornej časti vášho tela, pretože máte pocit, že máte väčšie ramená, či prsia? Tu sú najlepším riešením kabelky, ktoré majú dlhé ramienka, takže ak si ich prevesíte cez plece, dotýkajú sa vašich bokov. Totižto, platí jedno nepísané pravidlo – kabelka púta pozornosť tam, kde sa dotýka tela a tak v tomto prípade teda splní svoj účel.

…a tie s krátkymi

Ak to chcete uplatniť naopak, teda máte širšie boky či väčšie bruško a pozornosť chcete upriamiť skôr na svoj hrudník, odporúčam siahnuť po type kabelky, ktorá bude mať krátke ramienka a teda bude siahať pod vaše rameno.

Pozor aj na výšku!

Postava typu „presýpacie hodiny“ sa všeobecne považuje za najideálnejší typ postavy. Teda ženy, ktoré majú štíhly pás a sú pekne zaoblené v oblasti pŕs a bokov, majú pri výbere kabelky naozaj široké možnosti. V tomto prípade odporúčame skôr zamerať sa na výšku – nízke ženy väčšinou pôsobia smiešne s obrovskými kabelkami, tak ako vysoké ženy s „mini“ kabelkami.

kabelky

„Over-sized“ kabelky sú najlepším riešením pre štíhle ženy

Pre štíhle ženy

Nuž a potom sú tu ešte ženy, ktoré sú naozaj štíhle. Tu v podstate platí to, čo som písala v predchádzajúcom odseku. Avšak, štíhle ženy majú pri nosení kabeliek jednu veľkú výhodu – v drvivej väčšine prípadov vyzerajú priam božsky s „over-sized“ kabelkou.

Pridaj komentár