Zabezpečovací systém

Zabezpečovací systém do auta vám zaručí kľudný spánok

Krádeže áut nie sú žiadnou novinkou a najmä vo veľkomestách sa tento „trend“ veľmi rýchlo šíri. Mnoho prípadov vylúpení áut sa odohráva na dovolenkách, kde si chcete oddýchnuť a namiesto toho musíte behať po veľvyslanectvách a iných úradoch. Proti tomu sa snažia bojovať výrobcovia alarmov, ktorí svoj zabezpečovací systém do áut musia neustále aktualizovať a prispôsobovať novým technikám zlodejov.

zabezpečovací systém

Zabezpečovací systém existuje vo viacerých prevedeniach, ako imobilizér, akustický alarm alebo mechanické zabezpečovacie systémy

Najčastejšie chyby

Ako sa hovorí – príležitosť robí zlodeja, a preto by ste skôr než sa budete spoliehať na zabezpečovací systém, mali auto nechať v takom stave, aby zbytočne neprilákalo zlodejov. Vaša opatrnosť je najlepším autoalarmom. Preto by ste mali svoje auto parkovať podľa možností v garážach, na osvetlených parkoviskách a najlepšie na strážených parkoviskách. Niektorí ľudia však z nepochopiteľných dôvodov nechávajú cennosti, ako mobily, tablety či dokonca náhradné kľúče vo vnútri svojho auta a to je zároveň aj najčastejšou príčinou krádeži. Takisto dávajte pozor na to, komu zverujete kľúče od svojho auta, mnoho zlodejov spolupracuje práve s pracovníkmi autoservisov.

zabezpecovaci system

Zabezpečovací systém ochráni vaše auto pred krádežou

Aký zabezpečovací systém je najlepší?

Poznáme niekoľko druhov systémov, ktoré majú za úlohu vaše auto ochrániť pred krádežou. Medzi najpopulárnejšie a najspoľahlivejšie patrí zabezpečovací systém VAM R1. Ide v podstate o typ imobilizéru, ktorý ochráni auto pred naštartovaním neoprávnenou osobou. Imobilizér pozostáva z pevnej súčiastky zabudovanej v interiéri auta a odnímateľnej kazety, ktorú má majiteľ pri sebe, zavesenú na kľúčoch.

Ochranu vášho vozidla môžete ešte znásobiť, ak použijete rôzne spôsoby zabezpečenia. Napríklad, imobilizér doplníte tradičným akustickým autoalarmom. Akustický alarm vozidlo ochráni okrem iného aj pred neoprávneným odtiahnutím, naložením alebo krádežou kolies.

Poznáme aj ďalšie mechanické zabezpečovacie systémy. Jedným z najpoužívanejších sú zámky na volant či riadiacu páku. Okrem nich poznáme bezpečnostné fólie, ktoré však musia mať certifikát priehľadnosti. Tieto zabezpečenia sú však pre zlodejov už prekonateľné, no minimálne ich zdržia a vy medzitým môžete zasiahnuť.

Pridaj komentár