Všadeprítomné komody

K asi najpoužívanejším typom nábytku s odkladacím priestorom patria komody. Môžete ich umiestniť kamkoľvek uznáte za vhodné, využijete ich tak v obývačke a predsieni, ako aj v spálni, detskej či hosťovskej izbe a pokiaľ máte radi nevšedné veci, dokonca aj v kúpelni. Ukryť v nich môžete oblečenie, knihy, hračky a vlastne všetko čo vás len napadne a čo potrebujete – sú jednoducho neuveriteľne praktické, no zároveň plnia aj estetickú funkciu. Skrášlia vám akýkoľvek kút miestnosti a to aj vďaka širokej ponuke obchodov s nábytkom. Vyberať sa dá z nekonečného množstva dizajnov a tak si určite každý príde na svoje a kúpi si takú komodu, ktorá bude najlepšie vyhovovať jeho požiadavkam.

Moderná komoda so šuflíkmi

Moderná univerzálna komoda so šuflíkmi do každej miestnosti

Komody – ani malá, ani veľká

Skôr ako si nejakú peknú komodu do svojho bytu vyberiete, potrebujete zvážiť niekoľko dôležitých kritérií ako napríklad materiál, rozmery, vzhľad a samozrejme jej cenu. Materiál, okrem toho, že by mal ladiť s ostatným nábytkom v byte, by mal byť odolný a ľahko udržiavateľný – výbornou voľbou je masívne drevo alebo cenovo dostupnejšie lamino. Samozrejme potrebujete si ujasniť kam komodu umiestnite, aby ste vedeli, aké rozmery by mala zhruba mať. Nič nepôsobí komickejšie ako neprimerane malé komody ale neprimerane veľké. Nájdite si svoju zlatú strednú cestu a dizajn komody sa snažte štýlovo prispôsobiť ostatnému zariadeniu v miestnosti.

Tmavá šuflíková komoda

Materiál komody by mal byť odolný a ľahko udržiavateľný

Šuflíkové komody

Nájdete ich v mnohých prevedeniach a je len na vás, akú si vyberiete. Najobľúbenejšou variantou je šuflíková komoda, no aj tu si musíte ujasniť koľko šuflíkov a hlavne v akých veľkostiach budete potrebovať – niekto potrebuje priestranné šuflíky a volí trojšuflíkovú komodu, iný zase potrebuje šuflíky na drobnosti a volí komodu až s desiatimi šuflíkmi. Dobrým kompromisom sú také, ktoré majú kombináciu šuflíkov a klasických dvierok na otváranie – sú to tzv. kombinované komody a ich výhodou je variabilné vnútorné usporiadanie.

Pridaj komentár