Školy v prírode, letné tábory, dovolenky a výlety

školy v prírode

Ako zbaliť dieťa do školy v prírode tak, aby mu tam nič nechýbalo?

Chystáme deti do školy v prírode, do tábora či na dovolenku…

Obdobie letných dovoleniek, detských táborov a výletov je v plnom prúde a toto rušné ale krásne obdobie potrvá ešte minimálne najbližšie dva mesiace, pretože približne do polovice septembra je boom dovoleniek stále aktuálny. A tak pre rodičov nastáva čas balenia detí na prázdniny k starým mamám či do letných táborov a po prázdninách na mnohé deti ešte čakajú školy v prírode, ktoré bývajú často organizované práve v jesenných mesiacoch (september a október). Ako teda toto obdobie čo najlepšie zvládnuť a spoľahlivo zbaliť všetko potrebné pre naše ratolesti ?

Ako baliť deti do letného tábora či do školy v prírode?

Základom každého balenia je spraviť si dôkladný zoznam vecí, ktoré bude dieťa potrebovať. V prípade školy v prírode od pani učiteľky zrejme dostanete orientačný zoznam potrebných vecí, ale presnejší rozpis si musíte spraviť sami a najlepšie hneď dvakrát – jeden pre dieťa do batožiny a druhý pre seba na kontrolu „strát a nálezov“, keď sa vaše dieťa z pobytu vráti, pretože sa pokojne môže stať, že mu niečo z jeho pôvodnej výbavy bude chýbať alebo tam objavíte celkom nové neznáme kusy oblečenia niektorej spolužiačky či spolužiaka. Okrem presného zoznamu vecí je tiež dôležité baliť spolu s deťmi  a zapojiť ich do tohto nevyhnutného procesu každého cestovateľa.

Čo pobaliť do školy v prírode?

školy v prírode

Pripravte deti do školy v prírode čo najlepšie!

Letný tábor či škola v prírode – veľký rozdiel v potrebnej výbave detí nie je, možno iba ak v ročnom období, pretože školy v prírode sa konajú najčastejšie na jeseň (prípadne na jar) a tak treba počítať skôr s teplejším a aj nepremokavým oblečením ako s letným. Tepláková súprava, tričká s dlhým aj krátkym rukávom, športové nohavice do lesa, ktoré pomocou zipsu môžete skracovať, šiltovka, športová bunda s kapucňou, pršiplášť a kvalitná nepremokavá obuv, (spodná bielizeň a ponožky sú samozrejmosťou), nesmú určite chýbať. Nezabudnite ani na uterák, osušku, hygienické potreby, prezuvky, baterku, menší ruksak s fľaškou na pitie a karty. Ak dieťa musí užívať nejaké lieky odovzdajte ich pani učiteľke.

Pridaj komentár