Škola v prírode – benefit pre deti aj rodičov

Škola v prírode je čas, kedy deti odchádzajú (niektoré po úplne prvý krát) z domu od rodičov na niekoľko dní a nocí. Okrem toho, že je to pre nich akási škola inou formou, je to tiež výlet, zábava a dobrodružstvo. Počas školy v prírode sú deti ubytované v komfortných hoteloch alebo iných ubytovacích zariadeniach v najkrajších slovenských lokalitách. Na mnohé z týchto miest sa niektoré deti bez školy ani nemajú možnosť dostať, čo robí tieto výlety ešte výnimočnejšie.

škola v prírode

Pobyty počas školy v prírode patria k tým nezabudnuteľným.

Škola v prírode na Slovensku

Slovensko ponúka rôzne prekrásne miesta pre zážitkové pobyty v prírode v letných, alebo aj v zimných mesiacoch. Okrem zrejmej pýchy nášho štátu – Tatier, sú to miesta ako Modra, Smolenice, Gabčíkovo, Štúrovo, Skalica, Brezno, Terchová, Ružbachy, Kežmarok a mnohé iné. V letných mesiacoch sú školy v prírode spojené s rôznymi vodnými športami a vonkajšími aktivitami. V zime sú často výlety spájané s lyžovačkou, sánkovačkou a pod. Deti počas školy v prírode zažívajú kopec zábavy. Je to čas na nové priateľstvá, alebo utužovanie už existujúcich, je to čas na prvé dôverné rozhovory, čas na spoločenské hry ale aj nezbednosti. Mnohé deti spomínajú na obdobie školy v prírode ako najlepšie školské obdobie.

Škola v prírode

Deti môžu vidieť nádherné miesta.

Každý rodič má právo na voľno

Aj keď to znie trošku kruto, aj rodičia majú právo na trochu voľna od svojich detí. Byť rodičom je krásne, no zároveň je to náročné a vyčerpávajúce. Preto je dôležité dopriať si krátke voľno a oddych z času na čas či už osamote alebo so svojím partnerom či priateľmi. No a takéto voľno je úplne ideálne si naplánovať v období, keď dieťa ide do školy v prírode. V škole v prírode viete, že je o vaše dieťa perfektne postarané a tak si môžete užiť dokonalé voľno. Môžete sa vybrať na krátky oddych do kúpeľov, na výlet pozrieť si mesto, ktoré ste už dlho túžili navštíviť, alebo rozhodnúť sa pre last minute dovolenku v Európe.

Pridaj komentár