Luxusné plavby nielen okolo sveta

Precestovať celý svet by si prial asi každý z nás. Život je príliš krátky na to, aby sme ho strávili na tom istom mieste. Odjakživa ľudia túžili spoznávať iné časti sveta, kultúry, náboženstvá, kuchyne, zvyky i tradície. Vychutnávať si architektúru budov a pulz veľkomiest, či príjemné teplo pri mori a najmä zábavu. Možností ako precestovať svet je v dnešnej dobe neúrekom. Každá z nich má niečo do seba a prináša vždy niečo iné, čo stojí za to. Trendom sa stali luxusné plavby, ktoré sú cenovo prístupné už aj bežným ľuďom. Je len na vás, kam sa vyberiete.

Luxusné plavby

Plavba loďou má svoje čaro.

Najatraktívnejšie luxusné plavby sú po Karibiku

Biele pláže, priezračne čistá morská voda a takmer neprestajne žiariace slnko. To sú hlavné dôvody, prečo Karibik turistov jednoducho láka a nedajú na neho dopustiť za žiadnu cenu. Medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie patrí Jamajka. Tento karibský ostrov poskytuje svojim návštevníkom dostatok relaxu a oddychu. Nechýba ani kvalitný rum a reggae od legendy Boba Marleyho hrajúce z každého reproduktora. Okolie Karibiku je navyše dostupné počas celého roka, nakoľko v tejto oblasti väčšinou neklesne denná teplota pod 30°C. Čiže počasie na plavbu loďou ako stvorené.

Luxusné plavby

Dovolenka snov.

Luxus na dosah

Luxusné plavby sa netýkajú len drahších destinácií ďaleko preďaleko od našich končín. Na svoje si môžu prísť aj Slováci. Spravidla ich láka cesta po riekach Európy, alebo oblasť stredozemného mora medzi Európou a Afrikou. Zažiť v ňom môžete na vlastné oči prístavy miest, ako je taliansky Neapol, kde sa stal ikonou náš futbalista a vrcholový športovec Marek Hamšík. Kniežatstvo Monako, bydlisko Petra Sagana, prípadne architektonický skvost v podobe španielskej Barcelony. Pre ľudí žijúcich na západnom Slovensku je obľúbená plavba medzi Viedňou a Bratislavou, ktorá výborne vyplní voľný čas. Celé rodiny si tak môžu vychutnať pohodlie na lodi a krásy dvoch hlavných miest na rieke Dunaj, ktoré delí len 80 kilometrov, takže vám na taký výlet stačí jeden deň.

Pridaj komentár