Škola v prírode je pre dieťa krokom vpred

škola v prírode

Prvý výlet bez rodičov nie je jednoduchý, no väčšinou dopadne kopou skvelých zážitkov

Čas výletov a škôl v prírode sa nezadržateľne blíži a tak je možno práve teraz ten správny čas nájsť odpovede na niektoré otázky, ktoré deti, ale aj nás rodičov najviac zaujímajú a trápia. Ak práve vás v blízkej budúcnosti takáto udalosť čaká a vaše dieťa sa na samostatný výlet mimo domu chystá po prvýkrát, určite máte isté obavy ako to zvládne, či je na to dostatočne pripravené a zrelé. Škola v prírode je každopádne veľmi osožnou záležitosťou a pre dieťa je to ďalší krok vpred na ceste za svojou samostatnosťou, sebadôverou a poznaním svojich schopností.

Škola v prírode prospieva dieťaťu aj rodičom

Škola v prírode je miestom, kde je dieťa v mnohých veciach zrazu ponechané len samé na seba, preberá za seba istú zodpovednosť a musí vedieť riešiť niektoré veci bez usmerňovania a pomoci rodičov a práve to mu pomáha rásť a napredovať. Kým doma dieťaťu so všetkým ochotne pomáhate, pripravujete mu, čo si má obliecť, ako sa učesať, varíte prevažne stravu, ktorú obľubuje, škola v prírode mu takúto komfortnú obsluhu a servis neposkytuje, čo je určitá príprava na bežný život, ktorý ho čaká, na život, kde nebude vždy naporúdzi mama ochotná pre neho urobiť čokoľvek, čo mu uvidí na očiach. Pre rodičov je škola v prírode príležitosťou uvedomiť si, že ich dieťa rastie a stáva sa na nich menej závislým a je potrebné dopriať mu priestor pre sebarealizáciu a možnosť dospievať. Čas, kým je dieťa v škole v prírode môžete využiť pre seba a svoje záľuby či aktivity.

škola v prírode

Škola v prírode je plná aktivít, počas ktorých vznikajú ozajstné priateľstvá

Škola v prírode stmeľuje triedny kolektív

Škola v prírode je osožná nielen pre jedinca ako takého, ale aj pre celý triedny kolektív, vytvára nové väzby, priateľstvá a utužuje vzťahy v kolektíve. Deti majú možnosť vzájomne sa lepšie spoznávať aj v iných situáciách ako len počas niekoľkých vyučovacích hodín v školských laviciach. Spoločné aktivity a zážitky počas týždenného pobytu v škole prírode dokážu veľmi dobre stmeliť celý triedny kolektív.

Pridaj komentár