Podomácky vyrobená zvonkohra – ako na to?

zvonkohra

zvonkohra ako dekoračný doplnok

Leto sa pomaličky končí, pred nami je už len zopár posledných augustových dní a prehupneme sa do ďalšieho, už jesenného, mesiaca. S tým súvisí aj náš dnešný článok o tom, ako sa dá doma vyrobiť vlastná zvonkohra. Ponúkneme vám totižto hneď dva návody – prvý, aby ste si uchovali svoje spomienky na leto a druhý, aby ste si už navodili jesennú atmosféru. Ak teda máte šikovné ruky a radi potešíte seba či svojich blízkych DIY výrobkami, čítajte ďalej…

Zvonkohra, ktorá vám bude pripomínať leto…

Letná dovolenka je jednou z najočakávanejších chvíľ najmä v životoch pracujúcich ľudí. Tých pár dní pri mori však utečie rýchlejšie než voda a nám sa pri odchode neraz zacnie za piesočnatou plážou i šumom mora. Doma vyrobená zvonkohra vám však toto všetko môže pripomínať počas celého nasledujúceho roka – stačí, ak si zo svojej dovolenky prinesiete ako suvenír aj mušle.

Na jej výrobu budete teda okrem spomínaných mušlí potrebovať aj rôzne veľké kamienky, tenký drôtik, niečo na uchytenie (môže to byť napr. suchý konár stromu či kovová tyčka), nožnice, špagát a pomôcť vám môže aj malá vŕtačka. Tou totižto môžete do mušlí urobiť malé dierky, cez ktoré následne prevlečiete drôt tak, aby sa mušle nijak nepoškodili. Ak však doma malú vŕtačku vhodnú na tento účel nemáte, postačí vám aj omotanie drôtu čo najpevnejšie okolo mušle. Potom už iba stačí kamienky a mušle pospájať dokopy a zavesiť ich na spomínaný konár či tyčku a vaša nová zvonkohra pripomínajúca letnú dovolenku je na svete!

zvonkohra

zvonkohra a jej prírodné zvuky

Privítajte jeseň!

Druhou možnosťou je zvonkohra, ktorou privítate jeseň. Jej výroba je podobná ako pri zvonkohre z mušlí. Namiesto mušlí však budete potrebovať koráliky (ideálne vo farbách jesene), opäť kamienky, drôtik, nožnice a niečo, na čo bude zvonkohra upevnená. Postupovať môžete podobne ako v predošlom návode, avšak jednotlivé medzery medzi kamienkami zavesenými na drôtiku vypĺňajte korálikmi.

Pokiaľ chcete aj trocha „zaexperimentovať“ skúste každý kamienok obmotať drôtom tak, akoby ste balili balík a keď „balenie“ dokončíte, nechajte trčať ešte cca 3 – 4 cm drôtu. Na ten potom navlečte jeden alebo dva koráliky a zvyšnú časť obmotajte okolo nich tak, aby sa nevyvliekli, vytvoríte tak zaujímavý efekt.

Pridaj komentár