Plavba loďou po Dunaji je skvelým zážitkom pre malých aj veľkých

Všetci poznáme víkendovú nudu. Takisto sa občas stane, že s deťmi trávime prázdniny stále na tých istých miestach, kde sa nám to postupne zunuje. Kvôli výletu a zážitkom však nemusíte chodiť ďaleko. Vyskúšať totiž môžete plavbu loďou po nádhernom Dunaji. Cestovné kancelárie, ktoré ponúkajú takéto vyhliadkové trasy sú skúsené, a preto ak aj neviete po čom práve túžite, určite vám radi poradia. Plavba loďou po Dunaji nikdy nebola jednoduchšia. Navštívte historické zákutia Viedne a iných miest v Rakúsku alebo prírodné plochy bohaté na lesné živočíchy.

plavba loďou

Plavba loďou je skvelým zážitkom.

Kam všade môžete zájsť?

Plavba loďou po Dunaji sa väčšinou orientuje smerom na Rakúsko. Výlet z Bratislavy až do Viedne si môžete užiť na najväčšej rieke Slovenska a pritom si vychutnáte krásne okolie a prírodu. Nie každý deň zažijete výlet takýmto netradičným spôsobom. Hoci ste zrejme boli v neďalekom Rakúsku mnohokrát, pri plavbe loďou sa váš zážitok určite znásobí. Špeciálny druh dopravy môžete spojiť s ďalšími príjemnými vecami, napríklad s prehliadkou starobylej Viedne. Vyberte sa s celou rodinou do historického centra mesta a objavte napríklad zámok Schönbrunn. Toto miesto bolo letným sídlom slávnych Habsburgovcov a okrem nádherného príbytku si tu môžete prezrieť aj luxusné prepracované záhrady s labyrintom a skleníkmi.

plavba loďou

Pri plavbe loďou do Viedne si môžete pozrieť zámok Schönbrunn.

Plavba loďou ako darček

Plavba loďou je skvelým nápadom na oslavu svadobného výročia, krstín, narodenín a iných udalostí. Plavba loďou je netradičný darček. Je výbornou príležitosťou ako si užiť prírodu, rýchlosť okolo 70km/h a vietor vo vlasoch. S nádhernou a mocnou riekou Dunaj ako na dlani si užijete aj teambuildingy alebo skupinové výlety, na ktoré určite nikdy nezabudnete.

Plavba loďou po národných parkoch

Plavba loďou je zaujímavou voľbou cestovania aj vďaka okolitej prírode. Užiť si môžete napríklad neďaleký Národný park Dunajské luhy (Donau- Auen), kde sa určite oplatí zastaviť. Tento národný park patrí medzi skvosty pokiaľ ide o faunu a flóru. Obýva ho okolo 100 druhov vtákov a 60 druhov rýb. Nájdete tu sovy, rybáriky či volavky. Bohatý je aj na cicavce a plazy či obrovské množstvo všakovakého hmyzu. Nezabudnite ani na dlhé rukávy a oblečenie, ktoré vás ochráni. Pokiaľ idete do neznámeho lesa mali by ste dávať pozor na kliešte a iný hmyz.

Pridaj komentár