Plavba loďou po Dunaji – nezabudnuteľný zážitok a výlet

Úžasný zážitok a výlet aj na jesenné dni a víkendy

Aj keď hlavná sezóna cestovania a dovoleniek už skončila a nový školský rok je už v plnom prúde, ešte stále je mesiac september ideálnym obdobím podniknúť nejakú kratšiu dovolenku, predĺžený víkend, napr. vo Viedni alebo rôzne jednodňové výlety, ako je napr. plavba loďou po Dunaji. Lodná doprava na Dunaji v tomto období ešte stále premáva a zvyčajne je možné rôzne plavby loďou po Dunaji absolvovať až do konca októbra. Stačí si teda len vybrať trasu, ktorá by vás zaujímala a dopriať si počas slnečných jesenných dní ešte jeden naozaj pekný, romantický výlet s priateľmi, rodinou alebo len tak vo dvojici. Napríklad romantická Viedeň je na takéto výlety priam stvorená.

výletná loď po dunaji

Plavba loďou po Dunaji sa stane skvelým zážitkom.

Plavba loďou po Dunaji – kedy môžete výlet absolvovať?

Plavba loďou po Dunaji napr. na trase Bratislava – Viedeň premáva počas hlavnej sezóny, ktorá potrvá až do 3.10. 2016, denne, takže ju v doobedňajších hodinách (odchod lode z Bratislavy býva okolo 10:30 hod) môžete absolvovať v ktorýkoľvek deň v týždni. Seniori, ZŤP a študenti môžu dokonca každý utorok využiť výhodné až 50% zľavy a zakúpiť si tak lístky na lodný výlet za veľmi výhodnú cenu. Ale ani v mesiaci október sa nemusíte skvelého lodného výletu vzdávať, stačí ak si ho naplánujete počas piatkov, víkendov alebo v sviatky platné v Rakúsku, napr. 26.10.2016.

Dunaj pri západe slnka

Loďou po Dunaji uvidíte veľa zaujímavostí.

Výnimočný dátum 26.10.2016

Plavba loďou po Dunaji a spoznávanie Viedne – priam ideálnym dátumom na takýto výlet je práve 26. október, ktorý je štátnym sviatkom Rakúskej republiky a dňom múzeí. Čo to pre turistov vlastne znamená? Len toľko, že okrem lístkov na plavbu loďou do Viedne už žiadne iné lístky a vstupy do múzeí vo Viedni nemusíte platiť, pretože väčšina múzeí má v tento slávnostný deň vstup zdarma a jediné, čo budete v tento deň určite potrebovať, je kvalitná dámska aj pánska obuv, aby ste toho zvládli pochodiť čo najviac.

Pridaj komentár