Plavba loďou po Dunaji na trase Bratislava – Viedeň a späť

Loďou po Dunaji

loďou po Dunaji

Večerné plavby po Dunaji majú svoje čaro

Aj keď sa už hlavná sezóna plavieb loďou po Dunaji pomaly ale isto končí, ešte stále máte možnosť vychutnať si tento jedinečný zážitok a absolvovať výletnú plavbu loďou napr. do Viedne.

Pravidelné spojenie Twin City Liner medzi hlavným mestom Slovenska – Bratislavou a hlavnou metropolou Rakúska – Viedňou je atraktívnou a pomerne rýchlou formou cestovania, ktorá vám umožní výhľady na Bratislavu a jej okolie z úplne inej (ale veľmi pôsobivej) perspektívy, než na akú ste zvyknutý z nekonečne dlhých kolón na cestách či z cestovania Mestskou hromadnou dopravou.

Výhodou je, že plavba loďou po Dunaji lodnou linkou na trase medzi Bratislavou a Viedňou je vďaka vnútornej krytej palube možná aj za nepriaznivého počasia.

Plavba loďou po Dunaji až do Viedne

loďou po Dunaji

Hrad Devín

Plavba loďou po Dunaji do Viedne je dobrým tipom na víkendový výlet pre celú rodinu a v mesiaci október s Floratour dokonca za zvýhodnenú cenu (až do 26. októbra) so zľavou až do 50 % pre 1 dospelého + 1 dieťa do 12 rokov. Viedeň patrí k veľmi atraktívnym mestám a svojimi zaujímavosťami, atrakciami či pamiatkami osloví dospelých aj deti.

Medzi najnavštevovanejšie pamiatky Viedne patrí určite zámok Schönbrunn, bývalé letné sídlo panovníckeho rodu Habsburgovcov, kde okrem zámku môžete obdivovať napríklad aj Palmový skleník či Detské múzeum. Skvelý výlet aj pre školy v prírode.

Plavba loďou po Dunaji a október vo Viedni

plavba loďou po Dunaji

Vo Viedni môžete okrem iného navštíviť aj Katedrálu sv. Štefana

Plavba loďou po Dunaji do mesta Viedeň so spoločnosťou Twin City Liner trvá približne 90 minút a plavebná sezóna začína na prelome mesiacov marec /apríl a zväčša trvá do konca októbra (presnejšie do 26. 10.).

Počas posledného mesiaca plavebnej sezóny v októbri však môžete okrem zvýhodnených cien a zliav za plavbu loďou výrazne ušetriť aj na vstupoch do Viedenských múzeí a galérií, pretože práve 26. október je v Rakúsku dňom štátneho sviatku, počas ktorého býva cena za vstupné výrazne znížená a v niektorých inštitúciách dokonca úplne zdarma.

Pridaj komentár