Pelechy pre psíkov sú v dnešnej dobe nutnosťou

Pelechy pre psíkov sú nutnosť

Pes je tým najlepším a najvernejším domácim miláčikom akého si môžete zaobstarať. Či už v byte alebo v rodinnom dome, každý pes by mal mať svoje miesto, kde si bude môcť odpočinúť a zároveň sa tam cítiť maximálne pohodlne. Nie, nemám na mysli vašu sedačku ani posteľ, psík potrebuje svoje vlastné miesto, rovnako ako aj vy. Najlepším riešením je zaobstarať mu nejaký pekný pelech, pretože pelechy pre psíkov sú vyrobené presne nato, aby ulahodili každému hafanovi. Pelech je doslova jeho posteľou a denne v ňom trávi až niekoľko hodín, či už keď chce mať na chvíľu pokoj a izolovať sa alebo sa len tak schúliť a trochu si oddýchnuť.

pelechy pre psíkov

Pelechy pre psíkov sú vhodné na oddych i spánok.

Ako vybrať správnu veľkosť pelechu?

Pelechy pre psíkov si ľudia najčastejšie kupujú hneď ako si do rodiny zaobstarajú psíka a častokrát sa stáva, že neodhadnú ich veľkosť. Treba myslieť na to, že hoci je vaše šteniatko momentálne veľmi malinké, raz z neho bude veľký pes a ten potrebuje dostatočne veľký pelech – v opačnom prípade v ňom už nebude chcieť spávať. Niekedy je však dobré kúpiť samostatný pelech pre šteniatko a keď vyrastie, potom investovať do nejakého kvalitného a najmä väčšieho. Správnu veľkosť pelechu totiž najlepšie zistíte tak, že k psovi v ležiacej polohe prirátate z každej strany asi 10-15cm. Samozrejme každý psík spí inak a na to treba pri meraní prihliadať.

pelechy pre psíkov

Pri kúpe je nutné si premyslieť ako veľké pelechy pre psíkov potrebujeme.

Pelechy pre psíkov v mnohých prevedeniach

V obchodoch nájdete rôzne pelechy pre psíkov a každý v inom prevedení, kvalite či veľkosti. Najpredávanejšie sú látkové, keďže psíkom pripomínajú mäkkosť postele či sedačky a navyše ich príjemne zahrejú. Vyberať môžete aj z plastových, ale aj prútených do ktorých sa vkladajú pohodlné vankúše pre maximálne pohodlie. Pelechy pre psíkov máte na výber okrúhle, obdĺžnikové, oválne či štvorcové a môžu byť buď uzavreté alebo otvorené. Oceníte ich nielen u vás doma, ale aj v prípade cestovania – keď sa vyberiete na dovolenku váš psík bude mať svoju posteľ vždy so sebou a vďaka tomu sa bude cítiť v bezpečí.

Pridaj komentár