Maľovanie znečistených a poškodených omietok

Maľovanie znečistených a poškodených omietok má svoj postup

     Občas sa to prihodí mnohým z nás, hlavne v klasických panelákových bytoch, že nás niekto ale my samotní  niekoho pod nami tzv. vytopíme. Nielen že sa tým znečistí omietka či tapety na stenách, ale niekdy dostane zabrať aj nábytok, koberce či svietidlá. Na nepríjemné fľaky po vytopení susedmi, poškodených izolácií a krytiny na streche, zadehtovaných komínov alebo nikotínom „nasiaknutých“ stien nestačí len bežné maľovanie. Po čase totiž začnú škvrny opäť vystupovať naprieč vnútornou omietkou. Miesta je potrebné napred pretrieť špeciálnou farbou. Škvrny  nutné pri maľovaní najprv prekryť špeciálnou farbou, inak sa po čase objavia  znova.

maľovanie

Na maľovanie škvŕn je potrebná špeciálna farba, inak sa objavia znova.

Len jednoducho premaľovať škvrny nestačí

    Škvrny majú tú nepríjemnú vlastnosť, že sa dokážu „predrať“ na povrch čerstvej maľby. Voda  pretekajúca konštrukciou paneláku či strechy obsahuje rozpustené zvyšky po oxidácii kovov z konštrukcie stropov, presiakne do nej  aj decht z komínov postihnutých nedokonalým spaľovaním. Veľmi zle sa robí aj maľovanie stien pokrytých mastnotou, ktorá vzniká hlavne v kuchyniach. Škvrny nájdeme aj v miestnostiach, kde sa veľa fajčí a dlho sa nemaľovalo

Maľovanie takých plôch prenechajte odborníkom

    Ak sa má úspešne realizovať maľovanie v takomto prostredí, potom je to na len majstroch maliaroch, aby to dali do poriadku.  Tí po prehliadke bytu často zistia, že nemožno oškrabať len jednotlivé poškodené miesta.  Niekedy je nutné vopred pred samotným maľovaním  kompletne oškrabať všetky steny miestnosti.  Až potom sa môže maliar  pustiť do likvidácie škvŕn a maľovania samotného.

maľovanie

Maľovanie je rozumnejšie prenechať odborníkom.

S maľovaním sa neponáhľajte

     Dôležité je nechať čerstvé škvrny na stenách a omietke vyschnúť aspoň tri týždne, aby v štruktúre steny nezostala žiadna vlhkosť. Potom je možné sa rozhodnúť, či je poškodenie starej maľby tak veľké, že bude treba škriabať, alebo je možné použiť priamo špeciálny náter. Šancu vyhnúť sa škrabaniu  majú tí, ktorí majú starých náterov na stenách málo a ani pri aplikácii farby nehrozí lúpanie starých vrstiev.

Pridaj komentár