Pár rád pred rekonštrukciou kuchyne

Rady a skúsenosti pri výbere kuchyne

Rozhodli ste sa pustiť do rekonštrukcie kuchyne? Máte už v hlave plán? Skôr ako s tým začnete prečítajte si pár rád a skúseností, ktoré by vám s rekonštrukciou mohli pomôcť. V prvom rade si musíte ujasniť, aké máte možnosti, či už finančné alebo priestorové. Ďalej je tiež dôležité vedieť načo všetko nám bude kuchyňa slúžiť. A v neposlednom rade aj to, ako bude vyzerať.

Pekne po poriadku

kuchyne

Aj takto to u vás môže vyzerať po rekonštrukcii kuchyne

Na začiatok si treba uvedomiť čo nám v starej kuchyni vyhovovalo, ale aj to čo nám prekážalo. Veci, ktoré ste mali radi na svojej starej kuchyni si môžete zachovať, a tiež vám pomôžu ľahšie sa prispôsobiť novej a naopak veci, ktoré vám vadili môžete jednoducho zmeniť alebo odstrániť. Ako som už spomínal, pri výbere budú rozhodovať aj vaše priestorové možnosti. Záležať bude aj na tom ako často varíte, v akých množstvách, koľko máte doma náčinnia a podobne. Ak si nie ste istý vašimi možnosťami, nechajte si urobiť náčrt vašej kuchyne a orientujte sa podľa neho. Odborník sa vám zíde aj pri meraní, ktorého bude viac než dosť. Odmerať bude treba umiestnenie dverí, okien, ventilácie, prívodu a odtoku vody, elektriny, radiátorov, špeciálne uhly a všetky ostatné architektonické prvky. Okrem správnych rozmerov nábytku a techniky, bude tiež záležať na ich umiestnení. Tu musíte myslieť ergonomicky a na škodu nebudú ani rady skúsených odborníkov. Musíte si pekne usporiadať a rozdeliť chladiace, prípravné, jedálenské, umývacie a odpadové centrum. Ak je vo vašej rodine väčšina pravákov, ukladajte všetko zľava do prava.

Pri rekonštrukcii je na mieste myslieť aj na ošetrenie stien. Keďže sa v kuchyni varí, často sa v nej zhromažďujú pary, ktoré môžu odštartovať vznik plesní. Práve preto je pri rekonštrukcii potrebné myslieť aj na tú správnu omietku.

Najčastejšie chyby

Jednou z najčastejšie vyskytujúcich sa chýb je umiestnenie šporáka ku stene. Po prvé prídete o pracovnú plochu, no hlavne sa vám stena rýchlo zašpiní a bude sa len veľmi ťažko čistiť. Dosť často tiež môžeme vidieť chladničky v rohu miestnosti, čo tiež nieje najšťastnejšie riešenie, ktoré obmedzí otváranie dvierok.

Existuje ešte množstvo pravidiel a zásad, ktoré vám môžu pomôcť. Stačí sa len obrátiť na serióznu firmu, ktorá bude odborníkom na kuchyne.

Pridaj komentár