Pánska košeľa ako nevyhnutná súčasť šatníka

Pánske košele

Tak ako muži milujú, keď sa o seba ženy starajú a chodia pekne oblečené, tak to platí aj naopak. Pre ženy nie je nič príťažlivejšie, ako zdravo sebavedomý chlap, ktorý vie čo a ako si obliecť a má taký ten svoj jedinečný štýl. Muži, ktorý rozumejú móde vedia, že klasika v podobe pánskej košele a vhodne dotvorenom outfite robí priam zázraky. Je úplne jedno, či ide o formálnu košeľu k obleku alebo voľnočasovú k džínsom. Každý chlap by mal mať v skrini minimálne jednu. Pánska košeľa je neodmysliteľná časť outfitu na spoločenských podujatiach, či pracovných pohovoroch. Zamestnali by ste niekoho, kto príde na pracovný pohovor v tričku? Určite nie! To, ako sa obliekate o vás veľa prezrádza, preto je na čase, aby ste svoj šatník doplnili o kvalitné pánske košele.

pánske košele

Nestarnúce pánske košele

Hlavne nech dobre sadne

Skôr ako si kúpite pánsku košeľu, potrebujete vedieť svoju veľkosť. Je veľmi dôležité, aby vám sadla ako uliata a preto si každú košeľu musíte aj vyskúšať. Každý výrobca má iné číslovanie a niekedy sa môže stať, že si kúpite košeľu, ktorá je síce o číslo väčšia, než bežne nosíte, no dokonale vám sadne. Dnes sú veľmi populárne slim fit košele, ale odporúčajú sa iba pre pánov so štíhlou postavou. Muži s väčším bruchom by naň iba zbytočne upozorňovali – pre nich je lepšou voľbou klasický strih košieľ. Pánska košeľa by nemala byť na hrudi príliš voľná, no ani príliš napasovaná. Najdôležitejšie je, aby vám perfektne sadla na ramenách – mali by ste vedieť bez problémov vystrieť ruky dopredu. Košeľa nesmie pri zohnutí vyskakovať z nohavíc a musí dokonale sedieť aj na krku. Riaďte sa pravidlo, že pod zapnutý golier by ste mali vedieť strčiť dva prsty.

pánska košeľa

Biela košeľa – základ každého spoločenského outfitu pánov

Pánska košeľa – spoločenská aj ležérna

Formálna pánska košeľa, či už k obleku alebo formálnym „business“ nohaviciam sa nosí vždy zapravená do nohavíc. Na spoločenských podujatiach je to nanajvýš neprístupné mať košeľu vytiahnutú von a okrem toho, formálna košeľa je na rozdiel od neformálnych až príliš dlhá a vy by ste vyzerali ako v nočnej košeli. Takže jednoznačne zapraviť a do nohavíc nutne vsadiť opasok. A nezabúdajte, že biela košeľa je nesmrteľná klasika, no krok vedľa neurobíte ani s bledo-modrou a inými bledými farbami. Čo sa týka vzoru, zabudnite na pásiky! Hlavne tie hrubé a výrazné – najlepšie sú pánske košele bez vzoru a keď už, radšej voľte kocky a káro. Neformálnu, tzv. ležérnu pánsku košeľu môžete pokojne nosiť nezapravenú. Rifľová, bavlnená, ľanová, károvaná s krátkym či dlhým rukávom – výber je naozaj široký. Pri skladaní outfitu máte voľnú ruku a nemusíte sa držať žiadnych pravidiel. Nezabudnite ani na módne doplnky v podobe opasku, či slnečných okuliarov a taktiež vhodne zvolenú obuv.

Pre viac z pánskej elegancie kliknite SEM.

 

Pridaj komentár