Odlíšte sa od ostatných a vyskúšajte netradičné svietidlá

Svietidlá

svietidlá

Svietidlo do spálne alebo detskej izby

Luster na stene a stolová lampa, to je základná výbava svietidiel zrejme každej miestnosti. O tom, ako ich rozmiestniť a vyberať, sa už na internete písalo veľakrát, skúste však zapojiť trochu fantázie a vytvoriť jedinečné svetelné efekty pomocou netradičných osvetlení.

Vytvorte si svoje vlastné a jedinečné svietidlá

Svietidlá sú dôležitou súčasťou každej miestnosti a spolu s dizajnom interiéru vytvárajú rôzne nálady.

Netradičné osvetlenie môžete zohnať v obchodoch so svietidlami alebo na internete a tiež si ho jednoducho môžete vyrobiť sami. Postačia vám nejaké domáce kutilské potreby, šraubovák, skrutky či lepidlo, potom materiál (papier, drevo a pod.), potrebný je aj elektroinštalačný materiál (žiarovky, kábel), no a v neposlednom rade dobrý nápad a šikovné ruky.

svietidlá

Originálne DIY svietidlá do kuchyne

Vytvoriť môžete naozaj hocičo od rôznych netradičných tvarov až po papierových panákov. Všetko záleží od vašej fantázie a toho, kam sa chystáte umiestniť tieto netradičné svietidlá. Dobrým miestom je napríklad detská izba a to hneď z viacerých dôvodov. Jedným je, že deti určite ocenia nápaditosť a netradičnosť, a druhou je, že sa nemusíte báť, že vám rozbijú luster za niekoľko stoviek eur. Takéto jedinečné svietidlá však môžete umiestniť kľudne aj do iných miestností, kde vytvoria pohodovú atmosféru.

LED technológia opäť udáva smer

To, že LED svietidlá ovplyvnili trh s osvetlením je už snáď jasné každému. No teraz sa na trh dostáva ďalšia prevratná novinka s využitím tejto technológie a to svetelné stropy.

svietidlá

Netradičné osvetlenie do interiéru aj exteriéru

Viete si predstaviť, že vo vašej obývačke nemáte žiadne stropné svietidlá a svieti vám celý strop? Trochu Sci-fi, no túto technológiu už využívajú niektoré spoločnosti najmä vo veľkých priestranných budovách. Ide o LED panely umiestnené priamo v konštrukcii stropu, ktoré tým pádom neskresľujú farbu a nevrhajú tieň. Aby toho nebolo málo, tak tiež tlmia zvuk, čo sa využíva práve vo veľkých výrobných halách či na letiskách.

Takéto netradičné svietidlá zatiaľ neprerazili priamo do domácnosti ale kto vie, o pár rokov možno budú trendom číslo jedna v bývaní.

Pridaj komentár