Zariadenie do obývačky

Nábytok

Vybrať ten správny nábytok do obývačky sa môže zdať ako ľahká úloha, no zdanie väčšinou klame a rýchlo sa pri jeho kúpe môžete zapotiť. V prvom rade si treba uvedomiť, že zariadenie vám nebude slúžiť dva či tri roky, ale prinajmenšom 10 najbližších rokov a preto by ste si okrem jeho vzhľadu mali všímať aj kvalitu nábytku. V ponuke už dnes nájdete zariadenie v rôznych štýloch a materiáloch, no terajší nábytok do obývačky je úplne iný ako kedysi. Zatiaľ čo v minulosti vyzerala každá obývačka takmer rovnako, zariadenie zaberalo celú jednu stenu a bolo plné zbytočností, porcelánu, sošiek a dekorácií, dnes v interiéri vládne minimalizmus a to platí aj pre zariadenie do domácnosti.

nábytok

Obývačkový nábytok pre teplo domova

Minimalistický nábytok do obývačky

Minimalizmus je jedno pekné slovo, vďaka ktorému bude váš interiér vyzerať pekne, priestranne, vzdušne, ale aj útulne. Zabudnite na obývačku preplnenú zbytočným nábytkom či dekoráciami a nechajte si v nej len to, čo naozaj potrebujete. Nábytok do obývačky je väčšinou sektorový, pozostávajúci z viacerých kúskov, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať a zariadiť si tak obývačku podľa vlastných predstáv. Niekto si vystačí so sedačkou, konferenčným stolíkom a TV stolíkom, zatiaľ čo iný už potrebuje toho nábytku viac. Veľa záleží aj na veľkosti samotnej obývačky a jej dispozičnému riešeniu, no medzi najčastejšie kupovaný zariadenie do obývačky patrí sedačka, knižnica či vitrína, konferenčný a TV stolík alebo nejaká pekná komoda.

nábytok

Obývačka ako z katalógu

Ako zladiť zariadenie do obývačky?

Aby vaša obývačka pôsobila útulne, potrebujete ju zariadiť s citom. Nábytok do obývačky je síce tým najpodstatnejším prvkom, no sám o sebe veľkú parádu nespraví a preto ho treba trochu doladiť s ostatným zariadením. Farbu, ale aj materiál nábytku sa snažte zladiť s podlahou a farbou stien či tapetami a celé to zútulnite s vkusnými bytovými doplnkami a dekoráciami, ktoré vašej obývačke dodajú to známe teplo domova. Súčasné trendy v bývaní uprednostňujú neutrálne farby ako bielu, sivú, svetlé odtiene hnedej či jemné pastelové farby, no pokiaľ sa vám žiada pridať vašej obývačke farbu, voľte radšej výrazné doplnky – keď po pár rokoch zmeníte názor, vankúše zmeníte ľahšie, než sedačku.

Pridaj komentár