Francúzsky nábytok umocňuje atmosféru útulného domova

Medzi najobľúbenejšie štýly bývania dnes patrí francúzsky, tzv. provensálsky štýl, no spoznáte ho aj pod názvom francúzsky vidiek. Hneď ako nájdete interiér zariadený v tomto štýle, úplne si ho zamilujete a to nielen preto, že pôsobí nesmierne útulne, ale aj elegantne a romanticky. Kľúčom k úspechu je pritom voľba nábytku a hoci je dnešná ponuka obchodov vskutku pestrá, nie všetok francúzsky nábytok, ktorý je tak označený, ním aj je, preto si na jeho výbere dajte záležať. Typický francúzsky nábytok sa vyznačuje ladnými krivkami a výrazným ornamentálnym zdobením, ktoré len umocňujú atmosféru útulného domova.

Francúzsky nábytok

Francúzsky nábytok sa vyznačuje výrazným ornamentálnym zdobením.

Drevený francúzsky nábytok

Keď vyberáte francúzsky nábytok, nenechajte sa uniesť iba jeho dizajnom a všímajte si hlavne materiál z ktorého je vyrobený a celkovú kvalitu nábytku. Najlepšou voľbou pokiaľ ide o nábytok je masívne drevo. Drevo je prírodný materiál a vďaka jeho vynikajúcim vlastnostiam akou je pevnosť, odolnosť a dlhá životnosť patrí k najkvalitnejším materiálom na výrobu nábytku. Francúzsky nábytok z masívu vonia luxusom a štýlom, pričom môže byť buď v jeho prírodných odtieňoch alebo v mnohých iných farbách, takže zladiť nábytok s ostatným zariadením a podlahami bude pre vás hračkou. Najpreferovanejšou farbou pre francúzsky štýl je biela alebo biela so sivým či maslovým nádychom. Zaujímavo však ukáže aj s prírodným patinovaným drevom.

francúzsky nábytok

Nechajte sa uniesť jeho dizajnom.

Francúzsky nábytok a decentnosť

Pre francúzsky štýl bývania je charakteristická svetlosť a vzdušnosť, preto aj nábytok nájdete prevažne iba v svetlým farbách. Ďalšími znakmi podľa ktorých francúzsky nábytok spoznáte je patina, teda opotrebovaný dojem nábytku, ako aj kvetinový motív, ktorý je pre francúzsky štýl tak veľmi známy. Pekne ukážu napríklad jedálenské stoličky s textilným kvetinovým sedákom či pohodlné kreslo v podobnom motíve. No a v neposlednom rade nezabúdajte, že francúzsky štýl je veľmi citlivý na prezdobenosť, preto dajte prednosť jednoduchému nábytku a snažte sa, aby na ňom nebolo tých ornamentov, vzorov a farieb až príliš – môže to totiž pôsobiť nevkusne, niekedy až gýčovo.

Pridaj komentár