Čo sú reflexné odevy?

reflexné odevy

Reflexný odev vám chráni zdravie a život.

Čo sú reflexné odevy?

Reflexné oblečenie je čoraz populárnejšie a stretnúť sa s ním môžete nielen ako účastník cestnej premávky či v práci, ale aj pri rôznych športoch či dokonca v škôlkach. A čo vlastne tie reflexné odevy sú? Ide o výstražné odevy s vysokou viditeľnosťou, ktoré sú vyrobené z látky fluorescenčnej farby s tzv. retroreflexnými prvkami. Ich najdôležitejšou úlohou je zviditeľniť svojho nositeľa za každých svetelných podmienok, a tým ho ochrániť pred nebezpečenstvom úrazu. Takéto reflexné odevy ponúkajú tú najvyššiu úroveň ochrany aj pred zlými poveternostnými podmienkami a nie raz sa stalo, že svojmu nositeľovi zachránili život.

Reflexné odevy pre každého

reflexné odevy

Reflexná a výstražná celoročná bunda.

Ponuka reflexných odevov je natoľko široká, že na výber máte hneď niekoľko možností – reflexná vesta, bunda, nohavice, tričká, nohavice s náprsenkou, plášte či mnohé reflexné doplnky. Všetko to dostanete kúpiť tak v pánskom a dámskom ako aj detskom prevedení. Ak kupujete napríklad reflexné odevy do práce, v prvom rade musíte vedieť o akú prácu ide, miesto výkonu a riziká, ktoré vám ako pracovníkovi hrozia. Podľa týchto parametrov zistíte, aký pracovný odev s vysokou viditeľnosťou je pre vašu prácu vhodný. Podľa platnej legislatívy totiž vyplýva, že ak zamestnancovi pri práci hrozia riziká poškodenia zdravia kvôli zníženej viditeľnosti, zamestnávateľ musí svojmu pracovníkovi zabezpečiť vhodný reflexný odev.

reflexné odevy

Reflexné odevy nás majú zviditeľniť.

Zviditeľnite sa!

Reflexné odevy však nie sú iba záležitosťou pracovného prostredia. Reflexná vesta je napríklad v povinnej výbave každého vozidla. No nielen vodiči sú povinní nosiť výstražné oblečenie pri zhoršených svetelných podmienkach. Aj chodci by mali mať na sebe aspoň nejaké reflexné doplnky v podobe náramkov či odrazkov na oblečení. No zo skúsenosti vieme, že pokiaľ je reflexná plocha malá, vodiči vás v zhoršených podmienkach nemusia uvidieť. A ak aj áno, môže byť už neskoro. Reflexné odevy by ste mali preto nosiť, ak idete napríklad podvečer po ceste, ktorá nemá chodník alebo ak ste napríklad cyklista či po ceste behávate. Život a zdravie máme len jedno, tak si ho chráňme pomocou reflexného oblečenia.

 

Pridaj komentár