Prečo potrebujete na Crossfit crossfitové rukavice?

CrossFit je silovým a kondičným tréningovým programom, ktorý využíva neustálych zmien a funkčných cvikov vykonávaných s vysokou intenzitou.  Cieľom je dlhodobo zlepšovať celkové fitness cvičiaceho. Pre fitness existuje veľa definícií, pre niekoho je najviac fit osobou špičkový triatlonista, desaťbojár, vzpierač, ultra maratónec, šprintér, alebo napríklad cyklista. Cieľom CrossFit je vytvoriť najviac fit športovcov. Tým najviac fit športovcom nebude najsilnejší ani najrýchlejší návštevník posilňovne, ale práve športovec, ktorý bude dobrý vo všetkých aspektoch fitness, akými sú vytrvalosť, výdrž, sila, pružnosť, výbušnosť a rýchlosť.

Rukavice crossfitové pre ženy

Dobré crossfitové rukavice chránia pred poranením

O náročnosti CrossFit je toho dosť známe,  dynamické záverečné skoky na bedňu, push pressu ako aj obávané toes to bar. Všetky tieto tri cvičenia sú náročné, ale pre mnohých je to zábava spojená s trochou bolesti, pre iných je hlavne ten posledný cvik na tyči veľmi obtiažny, pretože pri cvičení môže celkom ľahko dôjsť k poškodeniu kože na rukách. A tu je namieste použiť crossfitové rukavice. Pevné držanie tela počas cvičenia, ktoré vyžadujú švih, pomáhajú znížiť trenie rúk s tyčou, ktoré spôsobuje pľuzgiere a mozole. Snažte sa preto robiť všetky pohyby tak efektívne, ako len môžete a vždy mierte stúpajúci ťah vašich bokov smerom k tyči. Jednoducho platí, že veľké švihy môžu spôsobiť veľa pľuzgierov. Je ale len  na vašej voľbe, či zvoliť alebo nie tie ochranné crossfitové rukavice.

Crossfitové rukavice pre mužov

Crossfitové rukavice – áno alebo nie?

CrossFit definuje funkčné cviky ako pohyb, ktorý možno nájsť v reálnom živote.  Chôdza, beh, zdvihnutie niečoho zo zeme alebo nad hlavu, drepnutie, odtlačenie niečoho a  hod niečím. Crossfitové rukavice sú určite jednoduchým preventívnym riešením, ktorým možno predchádzať strhnutie kože na rukách. Na druhej strane sú ľudia, ktorí sú proti nim. Argumentujú aj tým, že rukavice vám môžu ubrať na sile a znížiť vašu citlivosť počas cvičenia. Inými slovami, naša schopnosť vedieť, kde sa vaše telo nachádza voči závažiu alebo tyčke je ovplyvnená majúc crossfitové rukavice na rukách.

 

Pridaj komentár