Čo všetko obnáša predaj a odkup firiem

Odkup firiem

Plány a predstavy o podnikaní s obrovskými ziskmi a bezstarostným životom sa od reality častokrát líšia a tak s prvými problémami či neúspechmi neraz prichádza aj túžba s podnikaním definitívne seknúť, ale k rozhodnutiu ukončiť podnikanie môže viesť aj množstvo iných závažných dôvodov a podnetov, ako napr. zdravotné či rodinné problémy, rozvod partnerov, prípadne vyšší vek a chuť konečne si užívať zaslúžený dôchodok. Ak sa teda niekto definitívne rozhodne z akýchkoľvek dôvodov ukončiť svoju podnikateľskú činnosť, spravidla býva najrýchlejším a cenovo najvýhodnejším riešením práve predaj či odstúpenie spoločnosti inému vlastníkovi. Ako takýto predaj a odkup firiem prebieha a čo všetko to vlastne zahŕňa?

odkup firiem

Odkup firiem – čaká sa už len ta ten podpis?

Predaj a odkup firiem pomocou sprostredkovateľa

Dnes je už našťastie množstvo serióznych spoločností – sprostredkovateľov, ktorí sa zaoberajú predajom a odkupom firiem a dokážu vám zabezpečiť kompletný a veľmi kvalitný servis okolo celého tohto procesu, čím vám výrazne celú záležitosť predaja alebo odkúpenia spoločnosti uľahčia aj urýchlia. Hľadajte za týmto účelom najmä spoločnosti s dobrými recenziami a dlhoročnými skúsenosťami v tejto oblasti, aby ste si mohli byť naozaj istý, že celý predaj alebo odkup firiem vďaka takejto spolupráci prebehne naozaj spoľahlivo a korektne. Zaujímať by vás mali napr. náklady spojené s predajom či odkúpením firmy, výška poplatkov aj dĺžka trvania celého procesu.

Odkup firiem je možný jedine pre firmy, ktoré sú finančne zdravé

Čokoľvek si chcete kúpiť, záleží vám určite predovšetkým na kvalite, či už ide o nábytok, cestovanie a dovolenky alebo o bio potraviny a rozhodne je otázka kvality prioritou aj ak ide o odkup firiem, keďže takáto investícia určite nie je zanedbateľnou položkou. Preto je potrebné mať všetky dôležité údaje a informácie o firme, ktorej sa odkúpenie bude týkať, napr. vysporiadanie záväzkov, majetku aj pohľadávok. Predmetom odpredaja a následného odkúpenia firmy by tak mala byť vždy iba „finančne zdravá“ spoločnosť, ktorá nepredstavuje žiadne riziko finančných strát pre začatie vášho podnikania.

Pridaj komentár