Bahamy alebo luxusný raj s plávajúcimi prasiatkami

V tomto blogu by sme vám radi ukázali, že raj vlastne nie je až tak ďaleko, ako ste si mysleli. Tento raj má názov Bahamy a leží v prekrásnych azúrových vodách Atlantického oceánu, hneď vedľa pobrežia Floridy a Kuby. Jeho pobrežie tvoria jedny z najkrajších pláží na svete.Čarokrásny bahamský piesok je jemne biely, miestami až doružova sfarbený. Okolitý oceán je bohatý na podmorský život, ktorý láka potápačov z celého sveta.Netreba sa báť, aj pri šnorchľovaní vieme spoznávať túto krásu ( len netreba prestať dýchať). Predstavíme vám tie najznámejšie ostrovy na Bahamách.

Bahamy

Bahami sú známe najkrajšími plážami na svete.

Grand Bahama

Je najsevernejší ostrov na Bahamách a je vzdialený iba 86 kilometrov od Palm Beach vo Floride. Je to 4 najväčší ostrov Bahám. Pri výlete na tento ostrov si nenechajte ujsť Národný park Lucyan. V jeho severnej časti sa nachádza jeden s najväčších systémov podmorských jaskýň na svete.

Bahamy

Bahamský piesok.

New Providence

Hlavné mesto sa nachádza presne na tomto ostrove a jeho názov je Nassau. Staré mesto s mladou, ale bohatou históriou s nádychom Karibiku, prepája nové prvky s historickými vplyvmi. Architektúrou vás očaria malé domčeky, budova parlamentu, či socha kráľovnej Viktórii alebo pevnosť Charlotte z 18 storočia.

Bahamy – Eleuthera

Ostrov, ktorý je len 1.6km široký ale zato dlhý 180 km.Je to jedinečné miesto, kde sa môžete pozrieť z mostu Glass Window Bridge  a uvidíte z jednej strany tyrkysové more karibskej oblasti a na druhej strane silnú tmavomodrú farbu tisíc metrov hlbokého Atlantického oceánu. Tento most sa nachádza pri Gregory town a spája sa s mestom Upper Bogue. Tieto mestá sa nachádzajú iba 80km od New Providence.

Bahamy

Zaplávať si môžete aj s prasiatkami.

Exuma

Táto oblasť je jedna z najluxusnejších na svete.Po príchode nie je nič nezvyčajné, ak vás bude po celý čas obsluhovať váš osobný komorník.Symbolom luxusu ale vyhráva Paradise Islands, ktorý je na Bahamách, ale vlastníctvo je v súkromných rukách. Istú dobu ho dokonca vlastnil americký prezident Donald Trump. Nie je žiadne prekvapenie, že tu môžete stretnúť tie najväčšie hviezdy z celého sveta.Jedinečnosťou tohto ostrova sú jeho plávajúce prasiatka, ktoré tam bývajú doteraz a tiež si užívajú turizmu a za kúsok dobroty si s vami zaplávajú.

 

Pridaj komentár