Ako vznikol hip hop tanec

Hip hop tanec

hip hop tanec

Klasický hip hop tanečník

V porovnaní s iným druhom tanca má hip hop tanec pomerne krátku históriu. Začiatok tohto druhu tanca sa datuje od 60 – 70-tych rokov, no samozrejme korene niektorých pohybov a hudby príbuzných hip hopu siahajú aj do oveľa skorších rokov.

História hip hop tanca

Hip hop tanec vznikol, ako som už vyššie spomínala, na konci 60-tych až začiatkom 70-tych rokov v New Yorku. V tom čase zopár ľudí bez profesionálnych skúseností no s prirodzeným rytmom priniesli hip hop tanec do ulíc. Tento tanec mal byť predovšetkým pre ľudí a nie pre akadémie, t. z., že bol bez akýchkoľvek pravidiel. Hip hop pohyby boli inšpirované rytmom pohybového štýlu afrického tanca. Hudba a pohyby sa dali dokopy a vznikol hip hop tanec. Pre tento tanec je typická improvizácia. Aj keď v hip hop tanci môžete nájsť prvky afrického tanca, tento tanec je skutočne jedinečný.

Vývoj hip hopu v 80-tych rokoch

hip hop

Veľa dievčat tiež tancuje hip hop tanec

Keď hip hop tanec prvý krát začal, bol veľmi performatívny a neformálny. Ako postupne dostával tento tanec formu a vznikajú názvy pre niektoré typické pohyby, viac a viac tanečníkov sa začalo zapájať. Koncom 80-tych a začiatkom 90-tych rokov bol tento druh tanca veľmi populárny, hip hop hudbu hrali DJi v tanečných kluboch a hip hop tanec bolo možné vidieť takmer „na každom rohu“.

Čo sa týka oblečenia a topánok, tie sa od vzniku hip hopu dodnes veľmi nezmenili. Prevláda voľné oblečenie, tepláky alebo široké nohavice, voľné tričká, mikiny a šiltovky (ako z ulice). Obuv je vždy pohodlná a mäkká (klasické tenisky alebo členkové botasky).

Hip hop tanec v 21. storočí

hip hop

Skúsený hip hop tanečník

V dnešnej dobe je hip hop forma tanca, ktorú môžeme vidieť aj na javiskách. Kým hip hop zo začiatku býval neformálny založený na báze skupiny ľudí a nie na báze publika, umelecká forma hip hopu sa stala tak populárnou, že tanečníci môžu ľahko ovládnuť rockovú klubovú scénu, očariť publikum tanečných odborníkov a zároveň aj zaujať celoplošných televíznych divákov.

Populárny hip hop

V ostatných desaťročiach sa hip hop tanec stáva stále viac obľúbenejší a populárny. Mnoho slávnych spevákov si tento druh tanca zaradilo tiež do svojej choreografie. Vďaka chytľavým rytmom a niektorým jednoduchým krokom upútava pozornosť modernej verejnosti a mladých ľudí.

Ak chystáte nejaké podujatie a chceli by ste vašich hostí upútať hip hop vystúpením, hip hop tanečníkov môžete nájsť napr. aj tu.

Pridaj komentár