Ako vytvoriť interiérové štúdio

interiérové štúdio

Zariaďujete svoje vlastné interiérové štúdio? Pár tipov, ako na to

Dizajnéri formujú svoj svet a častokrát aj ten náš. Ale kde pracujú a prichádzajú na svoje nápady? Aj keď mnohí pracujú vo svojom vlastnom prostredí doma, niektorí vlastnia interiérové štúdio.

Ak sa aj vy cítite kreatívni a chceli by ste pracovať alebo už pracujte v tejto oblasti, tu je niekoľko návodov, ako si vytvoriť svoje vlastné interiérové štúdio.

Nové interiérové štúdio – ako na to

  1. Najskôr si musíte ujasniť, či chcete mať interiérové štúdio moderné, extravagantné, klasické alebo v minimalistickom štýle kancelárie. Rozhodnutie samozrejme závisí aj od toho, aký typ dizajnu budete tvoriť.
  2. Je potrebné uvedomiť si svoj rozpočet hneď na začiatku. Od toho samozrejme závisí celé zariadenie vášho interiérového štúdia. Pokiaľ si nerobíte svoje vlastné účtovníctvo a nemáte predstavu, poraďte sa s účtovníkom.
  3. Kúpte alebo prenajmite si priestor/priestory. Či si zvolíte kancelárske priestory, priestory v starých opustených budovách, alebo byt či garsónku, každý priestor sa dá pretransformovať v kvalitné a originálne interiérové štúdio. Berte do úvahy veľkosť priestoru, aby bol dostačujúci ak v ňom budete pracovať sám/sama alebo s partnerom. Ak vám žiadne priestory nevyhovujú a cítite sa dostatočne finančne flexibilní, môžete si nejaký priestor dať postaviť na mieru, navrhnutý priamo architektom.
  4. Ak máte toto všetko za sebou, môžete začať so zariaďovaním svojho štúdia. Aký si vyberiete nábytok, stoličky, stoly a iné doplnky, je už len na vás. Ak však bude vaše interiérové štúdio slúžiť aj na porady a stretnutia s klientmi, mali by ste pri zariaďovaní štúdia myslieť aj na to, aby pôsobilo reprezentatívne, odborne a zároveň dostatočne kreatívne.

Aj dizajnér niekedy potrebuje rady iného dizajnéra

Ak pracujete v nejakej kreatívnej sfére a navrhujete dizajn, nie je nezvyčajné, že potrebujete tiež niekedy poradiť. Hlavne ak navrhujete napr. rekonštrukcie bytov a domov, a potrebujete poradiť pri dizajne a návrhu vašej webovej stránky. Preto ak potrebujete, oslovte rôznych ďalších umelcov, architektov, inžinierov atď., ktorí vám poradia pri vytváraní vášho interiérového štúdia.

Niekoľko ďalších rád ak už interiérové štúdio máte

interiérové štúdio

Aj interiérové štúdio občas potrebuje radu dizajnéera

Určite plánujete vo svojom biznise pokračovať a „rásť“ a preto by ste si mali zvoliť kreatívne a „chytľavé“ meno alebo názov vášho interiérového štúdia.

Pokiaľ ste začiatočník, budete potrebovať nejakú reklamu alebo referencie. Reklamu dnes riešiť nie je vôbec zložité – či už sa rozhodnete využiť reklamy online, rôzne billboardy, TV alebo rádio. Nezabudnite v reklame uvádzať kontakt – telefónne číslo a emailovú adresu + samozrejme vašu webstránku.

Nezabudnite, že vaša reklama ako aj vaše vizitky sú rovnako dôležité, keďže by mali reprezentovať vaše zameranie a váš cit pre detail v dizajne.

Pridaj komentár