Aké jedálenské stoličky vybrať pre svoju domácnosť?

Aké jedálenské stoličky vybrať pre svoju domácnosť?

Jedálenské stoličky sú dôležitou súčasťou výbavy každej kuchyne či jedálne. Mali by byť nielen pohodlné na sedenie, ale zároveň by mali vkusne dopĺňať celý interiér bytu či rodinného domu. Stoličky môžu byť nenápadné alebo práve naopak zaujímavé a výrazné tak, aby pútali pozornosť. Je už len na vás, čomu dáte prednosť. Nenápadná a elegantná je klasická drevená zostava v štandardnej kombinácii jedálenského stola a štyroch jedálenských stoličiek s čalúneným sedením v rovnakom dezéne dreva, napr. v prevedení orech, dub či wenge. Drevené jedálenské stoly však pekne doplnia aj pohodlné stoličky s komfortným čalúnením nielen sedacej ale aj chrbtovej časti (napr. jedálenské stoličky GRACE od DREVONY). Tie nekúpite ako súčasť jedálenskej zostavy, ale samostatne v odtieni, ktorý vám bude najviac vyhovovať a ladiť k stolu aj k ostatnému zariadeniu v miestnosti, napr. čierna alebo svetlé cappuccino.

Jedálenské stoličky v netradičných staro-nových kombináciách

jedálenské stoličky

Kombinácia staro-nového jedálenského nábytku môže byť zaujímavou alternatívou

Ak ste napríklad zdedili starý masívny jedálenský stôl, ale žiaľ už bez jedálenských stoličiek, budete musieť riešiť voľbu nových jedálenských stoličiek, ktoré by sa dokonale hodili k takémuto typu stola. Ako správne skombinovať takéto jedálenské sedenie? Nájsť stoličky identického vzhľadu, ako je masívny a rokmi patinovaný jedálenský stôl, môže byť niekedy naozaj problém. Niekedy ale práve kombinácia starého a nového môže vytvoriť čarovný efekt a jedálenské sedenie, ktoré bude naozaj skvostom priestoru. Jedálenské stoličky k takémuto stolu vôbec nemusia byť len z dreva, ale napr. aj z priehľadného číreho plastu. Ten nechá krásny stôl ešte viacej vyniknúť.

Čo je pri výbere ešte dôležité?

jedálenské stoličky

Jedálenské stoličky by mali byť pohodlné a stabilné

Ak vyberáme vhodné jedálenské stoličky do svojej domácnosti, očakávame nielen pekný vzhľad či moderný dizajn. To čo je dôležité je hlavne kvalita a funkčnosť, keďže jedálenské stoličky sú typom nábytku, ktorý využívame prakticky denne. Stoličky v jedálni by mali byť stabilné a pevné. Je dôležité, aby sedenie spolu s opierkou poskytovalo naozaj pohodlné a príjemné sedenie. Najmä v domácnostiach s malými deťmi prihliadame aj na nenáročnú údržbu jedálenských stoličiek, nakoľko sú častejšie vystavené znečisteniu.

Pridaj komentár