Kuchyňa

kuchyňa

Kuchyňu prispôsobte vašim potrebám

Aká kuchyňa je tá pravá pre mňa?

Práve ste kúpili byt alebo dom, a tešíte sa ako si ho skvelo zariadite? Jednou z miestností, ktoré budú vyžadovať vašu zvýšenú pozornosť je určite kuchyňa. Jej budúci vzhľad bude určite ovplyvňovať množstvo faktorov. Teda napríklad či v byte / dome žijete sami alebo s rodinou, a aká veľká tá rodina je. Odpovedať by ste si mali aj na otázku, aký je váš vzťah k vareniu. Budete v kuchyni tráviť veľa času pri príprave jedál pre priateľov a rodinu, alebo si v nej ráno uvaríte na raňajky kávu a vajíčka?

Kuchyňa a jej funkcia

Od odpovede závisí to, ako budete pristupovať k dizajnu kuchyne, a teda či si zvolíte vysoko funkčnú kuchyňu alebo skôr dizajnový kúsok. Samozrejme, v dnešnej dobe sa už dajú tieto požiadavky spojiť do modernej vysoko funkčnej kuchyne. Investícia do takéhoto zariadenia je však finančne náročnejšia. Preto ak v kuchyni budete tráviť málo času, takáto investícia je prehnaná. Naopak ak už do kuchyne investujete viac času pri dizajne a viac peňazí pri realizácii, určite sa vám to vráti pri každodennom používaní.

kuchyňa-1

Kuchyňa by mala byť zariadená v rovnakom štýle ako ostatné miestnosti

Pri rekonštrukcii

Pokiaľ kuchyňu prerábate, určite natrafíte na určité obmedzenia – či už si budete chcieť ponechať niektoré spotrebiče alebo skrinky, alebo vás bude v rozhodovaní limitovať rozloženie vodnej siete, odpadu a elektriny. V takomto prípade zvážte pomoc profesionálov, ktorí vám vedia spraviť návrh krásnej modernej kuchyne aj s využitím stávajúceho rozloženia a niektorých prvkov, ktoré chcete ponechať.

Ak však chcete aby vaša kuchyňa okrem toho, že vyzerá dobre, bola i hygienická, pri rekonštrukcii sa zamerajte aj na omietku. Dnes sú dostupné omietky, ktoré vďaka svojim vlastnostiam zabraňujú vzniku plesní, ktoré sa v kuchyniach môžu veľmi ľahko objaviť.

Dokonalá harmónia

Kuchyňa by svojím dizajnom nemala vyčnievať nad ostatné miestnosti domu, práve naopak, mala by ich dolaďovať a prispôsobiť sa materiálom aj farbami. Pokiaľ hľadáte inšpiráciu spomeňte si na kuchyňu, ktorú mali vaši rodičia. Určite sa niektoré z vašich šťastných detských spomienok spájajú práve s jedlom a domovskou kuchyňou. Takúto atmosféru by ste určite chceli preniesť aj do svojho nového domova. Pokiaľ sa o dizajne dohadujete spolu s partnerom, navrhnite takýto prístup aj jemu. Pokiaľ do projektu vložíte prvky z obidvoch rodičovských kuchýň vznikne vám jedinečná kuchyňa, ako základ šťastného domova.

Pridaj komentár