Zábavové kapely na ples – ako vyberať?

zábavové kapely

Najdôležitejšie súčasti každého plesu – hudba, zábava, zábavové kapely

Plesy sú obľúbenou spoločenskou udalosťou počas obdobia medzi Vianocami a Veľkou nocou. Hoci sa najbližšia budúcoročná plesová sezóna zdá momentálne ešte príliš ďaleko, pokiaľ sa počas nej chystáte nejaký ples sami zorganizovať, začať s prípravami by ste určite mali už teraz. Nuž a najdôležitejšou súčasťou každého plesu je zábava. Práve preto sme sa rozhodli napísať pre vás článok, ktorý sa bude venovať odpovediam na otázku, ako si vybrať zábavové kapely na ples, ktorý organizujete.

Aké by mali mať zábavové kapely na ples zloženie?

V prvom rade sa treba rozhodnúť, v akom veľkom zložení by mala byť vaša zábavová kapela, ktorú chcete mať na plese. Záleží to predovšetkým od toho, aký veľký ples organizujete, koľko tam bude ľudí a v akej veľkej sále sa bude konať. Najčastejšou variantov, ktorú si ľudia volia sú zábavové kapely pozostávajúce zo štyroch členov. Menší počet členov by ste mali voliť len v naozaj výnimočných prípadoch, resp. radšej by ste mali potom zvážiť, či sa na váš ples nebude hodiť viac DJ ako živá kapela.

Nie len „všehochuť“…

Zásadná vec, podľa ktorej spoznáte kvalitné zábavové kapely je, že by mali mať vo svojom repertoári možnosť zahrať pre všetky vekového skupiny – tzv. mix „všehochuti“, pri ktorom sa zabavia staršie i mladšie ročníky, ale mali by tiež ponúknuť možnosť zamerať sa iba na jeden hudobný žáner, napr. na swing, jazz, country, ľudovky či disco, ktorý vám budú hrať počas celého večera. Táto alternatíva je vhodná najmä pre tematické plesy, ktoré sú ladené do nejakého štýlu – najobľúbenejšími sú v poslednej dobe napr. retro plesy či plesy s ľudovou hudbou.

zábavové kapely

Viete, podľa čoho si vyberať zábavové kapely na ples?

Iba slovenské a české piesne?

Takisto sa nedajte presvedčiť rečami, ktorými sa vás budú snažiť niektoré zábavové kapely „obalamutiť“. Totižto, obľúbenou výhovorkou mnohých kapiel je, že hrajú iba slovenské a české piesne, pretože tie sú najlepšie a najlepšie sa aj hodia na takú udalosť akou je ples. To je však iba výhovorka v prípadoch, keď vo svojom repertoári nemajú žiadne zahraničné pesničky a jediné o čom to svedčí je amaterizmus danej kapely.

Pridaj komentár