Vyložte si nohy na lehátku a relaxujte!

Lehátko

Konečne po dlhej zime prichádza obdobie jari, kedy budeme svoj voľný čas tráviť prevažne v záhrade a užívať si slnečné lúče ako sa len dá. Ten pocit, keď sa vrátite unavení domov z práce a zrelaxujete v pohodlnom lehátku s obľúbenou knihou alebo časopisom v ruke, je skutočne na nezaplatenie. Praktický záhradný nábytok by nemal chýbať na žiadnej terase či v záhrade, hlavne teraz, keď je ponuka trhu taká štedrá. Záhradný stôl so stoličkami, kreslo, pohodlná lavička, sedacia súprava, hojdačka, ale aj spomínané lehátko premenia aj všednú záhradu na miesto plné odpočinku – miesto, kde sa budete schádzať s rodinou a priateľmi pri grilovačke alebo pri poháriku vína.

lehátko

Lehátka poskytujú domáci komfort tak ako má byť

Vyberáme lehátka

Na trhu nájdete nekonečné množstvo lehátok v rôznych prevedeniach, kvalite a materiáloch. Vybrať si to svoje, ktoré bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám, nie je žiadna veda, stačí keď budete vedieť zopár základných pravidiel. Nech už vyberiete akékoľvek lehátko, určite by malo byť ergonomicky tvarované, v opačnom prípade bude trpieť vaša chrbtica a to predsa nechcete. Všímajte si samozrejme aj dizajn a snažte sa, aby ladilo s ostatným záhradným nábytkom a nepôsobilo ako päsť na oko. Veľký dôraz klaďte najmä na materiál a zvážte, či bude lehátko vo vlhkom prostredí (napr. pri bazéne alebo pod holým nebom) alebo skôr skryté na terase pod prístreškom.

lehátko

Moderný typ domáceho lehátka

Aký materiál je najvhodnejší?

Veľkou dilemou pri kúpe lehátka je výber správneho materiálu. Ktorý je najlepší? Na túto otázku sa nedá odpovedať jednoznačne, pretože každý materiál má svoje pre, ale aj proti. Medzi najpredávanejšie patria drevené lehátka, pretože drevo sa ľahko opracováva, pekne vonia a má zaujímavý vzhľad – vyskúšajte odolné dreviny ako napríklad dub, teak, eukalyptus či akáciu. Veľmi elegantne pôsobí aj ratanové lehátko či už z prírodného ratanu alebo z umelého. K bazénu do vlhkého prostredia je dobré voliť radšej lehátko z plastu, pretože vlhkosť mu neublíži a vďaka jeho nízkej váhe ho môžete jednoducho presúvať. No a v neposlednom rade vám možno učarujú kovové lehátka v kombinácii s textilnou výplňou, ktoré sa ľahko čistia a sú veľmi pohodlné.

Pridaj komentár