Uvažujete tiež o pohovke na každodenné spanie?

Pohovky

Nie každý má to šťastie, že obýva priestory s niekoľkými spálňami či dvomi kúpeľňami. Tí z nás, ktorí bývajú v preplnených bytoch, garsónkach alebo jednoizbových stiesnených podmienkach, často stoja pre dilemou, akú posteľ či pohovku uprednostniť pre svoje prepotrebné každodenné spanie. Takéto rozhodnutie je občas nútený urobiť každý, nielen ten, kto býva v garsónke a nemá samostatnú spálňu. Naše životné príbehy sú rôzne, stále častejšie sa sťahujeme za prácou, mladé rodiny sa rozrastajú, pribúda rozvodov. Rozhodli ste sa dlhodobo spávať, kvôli pohodlnosti a jednoduchosti, na klasickom rozkladacom gauči? Môžete sa na ňom pohodlne rozvaľovať, pozerať telku, usadiť hostí? A po ich odchode ho jednoducho roztiahnuť a uložiť sa na noc? A každé ráno sa prebúdzate ako dolámaný a bolí vás celé telo? Prečo sa nezamyslíte a neskúsite to s pohovkou na každodenné spanie?

pohovka

Pre kvalitný spánok je potrebný kvalitný matrac na pohovke

Pohovka na každodenné spanie nie je luxus

Prišli ste teda k záveru, že váš súčasný rozkladací gauč už doslúžil, na nejakú vhodnú poschodovú posteľ nemáte priestor ani chuť a sklopné postele vo vás tiež nebudia prílišnú dôveru? Potom vám ostáva vybrať si z niekoľkých možností oddychu na pohovke pre každodenné spanie. Na našom trhu je ich bohatý výber, takáto pohovka dobre cez deň vyzerá, v noci sa na nej dobre a zdravo vyspíte a pohovka na každodenné spanie určite aj vyhovie vašim predstavám o jej cene.

Ako spoznať pohovku na každodenné zdravé spanie?

Pre prijateľnú pohovku ste sa už rozhodli dávnejšie, boli ste už v niekoľkých predajniach nábytku, zisťujete ceny a možnosti objednania si pohovky na každodenné spanie cez internet? Už ste videli aj ohmatali niekoľko typov pohoviek a stále sa neviete rozhodnúť? Priemerne vraj ležanie predstavuje až tretinu aktívneho života každého jedinca. Preto je bez diskusie, že výberu pohovky je potrebné venovať z hľadiska zdravého nábytku veľkú pozornosť.

pohovka

Pohovka / jedno-lôžková komfortná posteľ

Každé lôžko na spanie by malo byť bezpečné a zdravé

A toto tvrdenie platí samozrejme aj pre pohovku, ktorá je určená na každodenné spanie nás alebo niektorého člena našej rodiny. Každé lôžko musí spĺňať úlohu pevnosti, podpory a pružnosti. Nevhodné lôžko, matrace či lôžkoviny môžu vyvolať nespavosť, stres a únavu, prípadne iné zdravotné problémy. Poloha ležmo je našou všeobecnou polohou. Pri nej dochádza k maximálnemu odľahčeniu takmer od všetkých aktívnych životných funkcií v pohybovom aparáte. Pri našom zdravom spánku dochádza k vymiznutiu prejavov aj dôsledkov únavy. A to tým viac, čím je plocha na ležanie kvalitnejšia. Takéto kritéria musí spĺňať aj pohovka na každodenné spanie.

Estetické pôsobenie pohovky vo vašom interiéri

Bezpečnosť, hygiena a estetické pôsobenie. Pohovka nesmie mať žiadne ostré hrany a výčnelky cez pôdorys lôžka. Celkové estetické pôsobenie pohovky, ktorá sa čoskoro stane súčasťou vášho každodenného odpočinku, by mala napĺňať aj vaše predstavy o peknom a príjemnom bývaní.

 

 

Pridaj komentár