Ratanový nábytok – exotika u vás doma

Keď ide o nábytok, každý z nás túži po niečom peknom a nadčasovom, no zároveň jedinečnom a nevšednom. Áno, ešte stále sú tu aj ľudia, ktorí vedia dokonale okopírovať obývačky zo show roomu v Ikei. Avšak sú aj takí, ktorí chcú, aby bolo ich bývanie originálne. Najkrajšie kúsky nábytku sú vyrobené z masívneho dreva. No na výber máte mnohé druhy drevín – bežné, menej bežné, ale aj exotické. Zaujímavý  a moderný nábytok však môže mať aj inú podobu. Napríklad podobu pleteného ratanu. Určite ste už ratanový nábytok niekde videli. Mne osobne sa spája s exotickými destináciami a luxusnými dovolenkami. Vtedy si predstavujem ako ležím na dokonale pohodlnom ratanovom lehátku pri bazéne s chladivým drinkom v ruke.

ratanový nábytok

Oživte vašu záhradu elegantnosťou

Vkusný ratanový nábytok

Ratanový nábytok sa teší čoraz väčšej obľube. Je elegantný, vkusný a hodí sa nielen do interiéru, ale aj do exteriéru. Jeho veľkou výhodou je vzdušnosť, ktorú oceníte najmä počas horúcich letných dní, rovnako vás však prekvapí aj jeho nízka hmotnosť, čo podstatne uľahčí manipuláciu s ním. Ratan je masívna drevina, ktorá je ohybná a vyrábajú sa z neho rôzne druhy nábytku, predovšetkým v jeho prírodnej farbe, no môže sa moriť aj na akékoľvek iné odtiene. Ratanový nábytok je nadčasový a krásne ukáže napríklad v kombinácii so sklom či kovom. Oceníte aj jeho nenáročnú údržbu, vďaka ktorej si získava stále viac priaznivcov – stačí ho z času na čas povysávať a v prípade znečistenia umyť vlhkou handričkou a saponátom.

ratanový nábytok

Vytvorte si svoju vlastnú letnú vilu

Umelý ratanový nábytok

V prípade, že hľadáte ratanový nábytok do vašej záhrady či na terasu, kde bude vystavený všetkým poveternostným vplyvom, voľte radšej ratanový nábytok z umelého ratanu. Keď ľudia počujú slovo „umelý“, hneď si predstavia niečo nekvalitné, čo sa po pár mesiacoch používania úplne rozpadne, no umelý ratan je iný. Práve umelý ratan patrí posledné roky k najpredávanejším druhom záhradného nábytku a to nielen pre jeho atraktívny vzhľad, ale hlavne pre skvelé vlastnosti, ktoré mu nemožno odoprieť. Je ultra ľahký, nesmierne odolný, pevný a takmer bezúdržbový. Jeho prednosťami je aj stálofarebnosť, takže sa nemusíte báť, že vám po pár rokoch na slnku nepekne vybledne. V neposlednom rade oceníte aj výbornú odolnosť voči poveternostným vplyvom – umelý ratanový nábytok sa jednoducho oplatí!

Pridaj komentár