Povolanie kúzelníka

Kúzelník

Asi každý z nás už mal tú česť vidieť aspoň jedno kúzelnícke predstavenie či už ako dieťa alebo v dospelosti. Kúzelník nepatrí práve medzi najbežnejšie povolanie a na Slovensku ich nájdete len veľmi málo, no ak natrafíte na skutočného profesionála, ktorý svoju prácu aj miluje, výsledkom bude perfektné predstavenie plné úžasných trikov, na ktoré len tak ľahko nezabudnete. Dobrý kúzelníci vedia svoje kúzla predviesť tak dôveryhodne, že si aj dospelá osoba bude aspoň na malú chvíľu myslieť, že majú nejaké nadprirodzené schopnosti. Veď ako môže niekto len tak nechať zmiznúť holuba? Kde sa zrazu podel? Kúzelník si vás svojim predstavením jednoducho úplne podmaní a dostane vás presne tam, kde chce.

kúzelník

Kúzelník musí dlhé hodiny skúšať a precvičovať svoje triky

Kúzelník pre dospelých

Ak si myslíte, že kúzelnícke predstavenie je vhodné len pre deti ako darček, potom ste na veľkom omyle. Kúzelník nie je iba ten, kto z klobúka amatérsky ťahá zajaca, ale napríklad aj ten, kto nechá pred vašimi očami zmiznúť svoju asistentku alebo ju prereže na polovicu. Tu už ale nehovoríme o kúzelníkoch, ale iluzionistov, ktorých je podstatne menej, no svojim predstavením vedia ohúriť aj toho najnáročnejšieho diváka. Kúzla sú omnoho komplikovanejšie, prepracovanejšie a hlavne dôveryhodnejšie, takže sa určite máte na čo tešiť. Iluzionista však nevystupuje sám, má so sebou minimálne jednu šarmantnú asistentku a za sebou šikovný tím, bez ktorého by ani jedno kúzlo nemohlo fungovať.

kúzelník

Nevysvetliteľné javy a ilúzie, ktoré vyrážajú dych

Bez talentu? Ťažko!

Zamysleli ste sa niekedy, prečo je kúzelníkov na Slovensku tak žalostne málo? Nie, nie je to preto, že by o toto povolanie nebol záujem, dôvodom je skôr to, že si ľudia myslia, že kúzelníkom sa môže stať hocikto. A to je veľký omyl! Kúzelník môže byť iba ten, kto je nielen trpezlivý, ale má pre toto povolanie aj talent a odhodlanie. Bez talentu to jednoducho nejde, pretože všetky tie kúzla a triky, ako aj práca s publikom či reč tela – všetko je to potrebné na to, aby bolo kúzelnícke predstavenie plné napätia a prekvapenia. Tie kúzla vám musia diváci veriť a pokiaľ sa napostaráte o to, aby bola každá sekunda vášho predstavenia nezabudnuteľná, potom ako kúzelník za veľa stáť nebudete.

Pridaj komentár