Detské odrážadlá ako ideálny pomocník pri príprave dieťaťa na jazdu na bicykli

Doprajte svojim malým ratolestiam radosť a úžasnú zábavu. Spolu môžete v prírode alebo parku stráviť príjemné chvíle s dieťatkom a zároveň má dieťa s detským odrážadlom skvelú prípravu na jazdu na bicykli. Detské odrážadlá sú skvelým pomocníkom, dieťa sa učí samé šliapať, keďže odrážadlo nemá postranné kolieska, reťaz ani pedále a jednoducho sa odráža nožičkami, zvyšuje koordináciu.  Odrážadlo je ideálne pre deti už od 1 roka. Deti si spríjemnia pobyt na čerstvom vzduchu s odrážadlom, zažijú veľa zábavy, ale hlavne strávia pobyt na čerstvom vzduchu. Súčasne je to skvelý spôsob ako posilniť imunitný systém, dieťaťu dodá veľa energie a zároveň sa vyšantí. Ako teda správne vybrať detské odrážadlo?

odrážadlo

Lepšia stabilita, šantenie s kamarátmi, učenie…to sú výhody, ktoré dieťa zažije, ak sa rozhodnete pre detské odrážadlá.

Detské odrážadlo vyberáme podľa veku dieťaťa, materiálu a kvality

Detské odrážadlo je ideálnym dopravným prostriedkom, ktoré môžu využívať už od 1 roka a to až výšky 75 cm. Doporučené je pre dieťa, ktoré sa práve naučilo chodiť. Pre deti od 1 roka a výšky cca 80 cm sú vhodné detské odrážadlá, ktoré samé udržia rovnováhu. Od 3 rokov výrobcovia ponúkajú s brzdou alebo bez brzdy s nastaviteľným sedadlom a riadidlami a  kovové, plastové alebo drevené detské odrážadlá.

Detské odrážadlá 2- kolesové alebo 4-kolesové?

Všetci rodičia poznajú svoje dieťatko najlepšie a vedia, čo je pre neho najlepšie. Deti sa veľmi rýchlo učia, často veľmi intuitívne. Pri detskom odrážadle 2 kolesá nemusia za dieťaťom behať, pretože dieťa ľahko dosiahne na zem a môže sa pohodlne preháňať. Detské odrážadlá 4 kolesá potešia najmenších jazdcov, keď dieťatko začína chodiť a vníma vývoj svojich nožičiek. Dôležitá je bezpečnosť, kvalita, pevnosť odrážadla a taktiež je potrebné venovať pozornosť aj ostrým hranám pri výbere detského odrážadla.

odrážadlo

Pre deti sú detské odrážadlá dôležitým krokom vpred. Pomocou nich vnímajú svoje nohy, naučia sa šliapať a udržiavať rovnováhu.

Detské odrážadlo v rôznych kombináciách

Detské odrážadlo sa vyrába s licenciou rôznej obľúbenej rozprávkovej postavičky a v rôznej farebnej variácií pre chlapcov aj pre dievčatá. Dieťa môže  jazdiť na svojom prvom autíčku alebo obľúbeného rozprávkového hrdinu a zažiť nielen zábavu, ale aj radosť spojenú s hrou. Úprimnú radosť zažijú, keď rodičia môžu potešiť svoju ratolesť preháňať na svojom vlastnom odrážadle. Rozhodne by detské odrážadlo u každého malého jazdca nemalo chýbať……

Pridaj komentár