Moje nepovinné pracovné oblečenie

Určite sa vám už stalo, že ste mali pred sebou celkom dôležité pracovné stretnutie. Alebo nástup do novej práce či pohovor/konkurz na novú robotu. Ak vám na tom čo i len trošku záležalo, vaša príprava spočívala aj v tom, že ste si skúšali rôzne outfity, s cieľom dobre zapôsobiť, vyzerať pekne, príťažlivo a zároveň upravene a profesionálne. Vaše pracovné oblečenie muselo byť primerané za každých okolností.

pracovné oblečenie

V jednoduchosti je dokonalosť

A potom…

Neskôr po nástupe do práce každý deň tápete v mysli čo si obliecť. Pokiaľ ste v práci nedostali konkrétne pokyny k tomu, ako sa obliecť, vaše myšlienky môžu behať od neformálneho až športového oblečenia po formálne oblečenie či čiernobielu uniformu. Nakoniec sa konečne rozhodnete pre outfit, ktorý okamžite oľutujete hneď po nastúpení do MHD. Stres začne stúpať, keď zistíte, že klienti alebo kolegovia zobrali váš meeting a „dress code“ z opačného konca než vy. Takáto zbytočná panika vzniká u mnohých veľmi často. Preto som sa ja rozhodla dať tomu koniec a zvolila som si pracovné oblečenie, ktoré nosím do práce rovnaké každý deň.

pracovné oblečenie

Aj pre mužov môže byť táto kombinácia perfektná

Pracovné oblečenie – každý deň to isté

Tým nemyslím jeden outfit na každý deň. No zhotovila som si predstavu, čo sa do práce hodí, v čom sa cítim príjemne a pôsobím stále profesionálne. Pracovné oblečenie, ktorým nikoho neurazím, no zároveň lichotí mojej postave, a v ktorom ma neprekvapí žiadny náhly meeting ani ležérne „pivko“ po práci. Zhotovila som si moju vlastnú uniformu, ktorá sa skladala z bielej košele a čiernych nohavíc. Nakúpila som si teda niekoľko strihovo rôznych bielych košieľ a zopár čiernych nohavíc s kratším strihom nad členky (na leto) a dlhším (na zimu a k vysokým podpätkom). Jedna väčšia čierna kabelka unesie všetky moje bežné drobnosti, plus jeden čierny kardigan, slnečné okuliare, gumičku do vlasov a nejaké farebné šperky. Topánky si vyberám podľa sezóny no stále čierne. A pracovné oblečenie na každý deň som mala zmáknuté. Zistila som, že nielenže mi tento nový systém šetrí čas a peniaze. Ale aj  ráno sa cítim spokojnejšia, šťastnejšia a môžem svoj čas venovať prípravou na daný deň alebo fajným raňajkám.

Pridaj komentár